Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Uratowany przed spychaczami
Autor Wiadomość
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-03-11, 21:59   Uratowany przed spychaczami

Zdjęcia po kolei pokazują pozyskanie cisa, który rósł na terenie przeznaczonym pod budowę. Jutro, w miejscu gdzie rósł zacznie powstawać duża dziura pod fundamenty.
Dziękuję Łukaszowi (HIR) i Bartkowi (pinaceae) za pomoc w załadowaniu go do auta. Sami wiedzą ile to bydle ważyło.
 
 
krysztof
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-11, 22:01   

Pakowne masz autko :lol:
 
 
grzesiq 
Grzegorz Kapica

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Kettering Anglia
Wysłany: 2009-03-11, 23:02   

no to masz material :-o
zapakowac to nie problem
ale co dalej
ja nawet nie wiedzial bym co z tym Zrobic
ale moze kiedys sie dowiem :-)
_________________
jesli krytyka to konstruktywna
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2009-03-12, 08:51   

Ja też chcę taki :!: :!: :!: :jupi: Posadź go do niemal samego żwiru z 10-20% dodatku ziemi , a pięknie się zagęści już w pierwszym roku :roll: :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-03-12, 09:04   

Dzięki za radę. To nie bedzie takie proste, bo bryła jest mocno zbita, a nie chciałbym za mocno kombinować przy korzeniach. Sam wiesz, że cisy maja je delikatne i łatwo je pourywać. Waga całości też nie sprzyja efektywnej pracy.
 
 
Zbigniew
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-12, 09:28   

Okaz pierwsza klasa :spoko: .Musisz teraz zmienić samochód :lol: ,jak dowieziesz go na wystawy?
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-03-12, 09:59   

Wystawy? Hm. do tego czasu podstawowym pojazdem będą wehikuły a'la gwiezdne wojny ;-)
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2009-03-12, 12:47   

Jeśli dobrze ruszy w pierwszym sezonie , to za 2 latka możesz śmiało wieźć go na warsztaty i pierwsze formowanie , a wystawa , może nawet już za 5 latek :roll: :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-03-12, 14:10   

Aż takim optymistą to bym nie był. To są założenia zakładające bezproblemową hodowlę, a sam wiesz, że tak wesoło nie jest i z reguły zdarzają się nieprzewidziane "wypadki".
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2009-03-12, 18:47   

W tym przypadku był bym optymistą , zauważ iż cis , mimo to że rósł na piasku ma sporo drobnych korzeni przy nasadzie i mimo usunięcia tego bala (co mnie nieco zastanawia , bo z reguły cisy mają miotlasty system korzeniowy ) mimo to myślę że jeszcze w tym sezonie odrodzi się pełnią zieleni ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Warszawska Szkoła Bonsai 

Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Mar 2008
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-12, 19:17   

Cis da rade - porządny materiał! Gratuluje wykopków. Pięknie się będzie w nim frezować, daj mu narazie czas na zagęszczenie i nabranie siły a potem do Jurgena Zaara albo Kevina Wilsona na warsztaty.





O korzenie sie nie martw po wielkości bryły korzeniowej widać ze zostawiłeś jej za dużo. Przy przesadzaniu do donicy powinieneś rozczesać korzenie i wyciąć niepotrzebne.
Ostatnio zmieniony przez Warszawska Szkoła Bonsai 2009-03-12, 19:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
krysztof
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-12, 20:10   

Armin a co z tymi dwoma krzakami co widać w oddali?? Pozdrawiam
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-03-12, 20:36   

Drugiego cisa (tego widocznego na jednym ze zdjęć) też mam. Świerk srebrzysty rozjedzie wkrótce ciężki sprzęt, ale on nie nadawał się do naszych celów. Były jeszcze inne piękne materiały, (jałowce i duży cis) ale nie chcę wypowiadać się za ich aktualnych właścicieli. W każdym razie wszystko co się nadawało i było do uratowania, zostało pozyskane.
 
 
pinaceae
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-12, 20:42   

Cześć.

Armin dzięki za cynka! Jeszcze był drugi jalowiec. troche mniejszy i przez to lepszy wg mnie. Pierwszyi jest bardzo duzy a zielen jest bardzo daleko. Ale jest na czym pracowac hehe
Ostatnio zmieniony przez pinaceae 2009-03-12, 20:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-03-21, 21:13   

Wstawiam fotki z miejsca, w którym cis będzie przebywał do czasu przyjęcia się (mam nadzieje) i zagęszczenia. Pojemnik który zrobiłem z desek (nie mogłem dostać odpowiedniego nawet w składach budowlanych) ma wymiary 82x72x30 cm. Całość waży aktualnie 214 kg. Okazało się, że okaz jest rzeczywiście nietypowy. Wewnątrz bryły korzeniowej było mnóstwo grubych korzeni o średnicy ponad 5 cm. Na szczęści nie odchodziła od nich "drobnica, więc będzie miało co cisa odżywiać. Temat odnowię ... za jakiś czas.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group