Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
możliwe jest zrośnięcie się 2 różnych gatunków?
Autor Wiadomość
adrian1987
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-16, 18:30   możliwe jest zrośnięcie się 2 różnych gatunków?

witam. jestem kompletnie początkujący więc prosze o wyrozumiałość.
moje pytanie jest takie samo jak w temacie czyli czy możliwe jest połączenie ze sobą przynajmniej 2 różnych gatunków siewek?
ile lat zabliźniają się rany po tym zabiegu?
z góry dzieki.
pozdrawiam
 
 
stachu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-16, 20:08   

hmm teoretycznie jest to możliwe tylko pozostaję kwestia estetyki i tego jakich warunków będą potrzebowały obie rośliny.
Czas zrośnięcia zależy już od gatunków, Fikusy zrastają się bardzo szybko a gatunki wolniej rosnące dużo dłużej. Całkowite zrośniecie może nastąpić nawet dopiero po ponad 5 latach
 
 
Golden 
Golden

Pomógł: 5 razy
Wiek: 32
Dołączył: 03 Sty 2007
Skąd: Krajenka
Wysłany: 2010-10-17, 19:49   

w naturze często widuje się takie rzeczy, nawet niedaleko mnie rosną sobie dąb i sosna pospolita zrośnięte pniami i dają radę :) Ciekawie to wygląda, ale nie pod względem estetyki. każdy gatunek ma też inną budowę korony w wieku dojrzałym, ale czemu by nie spróbować. Skoro mówisz o siewkach to pewnie masz na myśli całkiem młode egzemplarze? Im drzewka młodsze tym szybciej się zrosną. Jednak istnieje prawdopodobieństwo, że roślinki nie będą się ,,dogadywały" ze sobą. Nie wiem czym to jest uwarunkowane, ale gdzieś czytałem, że tak się zdarza. Druga sprawa, że jedno drzewko (to dla którego warunki w doniczce będą lepsze) może całkiem zdominować drugie, które zaprzestanie wzrostu.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group