Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
bukszpan.
Autor Wiadomość
Goldyn
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-21, 08:16   bukszpan.

Siema.

Kupiłem sobie wczoraj bukszpan ma 20 cm bardzo łady czy nadaje się na bonsai i czy szybko można zrobić z niego bonsai czyli np szybciej od dębu?.

PS: przy okazji sie zapytam mam takrze dąb na podwurku z niego można szybko zrobić bonsai?>?
 
 
EnDiK 
Rafał Andrys


Pomógł: 24 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Sty 2008
Skąd: Piaski Woj.Lubelskie
Wysłany: 2009-07-21, 10:30   

Dąb i bukszpan nadają się na bonsai. W bonsai nie ma nic szybko i zawsze swoje trzeba odczekać.
 
 
 
Goldyn
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-21, 10:31   

ale bukszpan rosnie szybciej od debu a na około ile lat trzeba na bukszpan a na ile dąb?
 
 
EnDiK 
Rafał Andrys


Pomógł: 24 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Sty 2008
Skąd: Piaski Woj.Lubelskie
Wysłany: 2009-07-21, 10:48   

Nie można podchodzić w ten sposób, że ja Ci napisze za ile lat będzie z tego bonsai a Ty będziesz wierzył bo ja i chyba nikt tego nie wie. To zależy od wielu rzeczy (warunków uprawy, chorób) po za tym bonsai nigdy nie jest skończone. Zacznij robić coś w kierunku owej sztuki i poznawania roślin a wiedza i doświadczenie przyjdzie z czasem. Do tego jest potrzebny czas ale efekty są oszałamiające. :roll:
 
 
 
klimas07
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-21, 12:27   

Moim zdaniem, zrobić bonsai, to znaczy zacząć pielęgnować drzewko w ściśle określonych warunkach odpowiadających danemu gatunkowi. Myślę, że już wtedy można powiedzieć od tym drzewku, że jest to bonsai. Tak samo przestanie nim być, kiedy zaprzestanie się odpowiedniej pielęgnacji.

Pytasz kiedy Twoje drzewko będzie wyglądało jak stare, grube i silne? myślę że około 6 lat może to potrwać, aby mozna było zauważy pierwsze efekty, a za około 15 będzie już śliczne, jak będziesz je ladnie pielęgnował :D xD poczytaj troche forum, masz tam przykłady innych drzewek u których efekty są widoczne szybciej niż u innych.

Cierpliwości :)

Co do dębu na podwórku... zrobisz z niego bonsai jak zaczniesz pielęgnować w odpowiedni sposób i nie przestaniesz tego robić.

PS. Drzewko musi być odpowiednio młode i małe, żeby zacząć z nim coś robić, jak masz duży dąb, to zapomnij.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group