Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
kilka pytań
Autor Wiadomość
chomar_pl
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-29, 09:50   kilka pytań

Witam.
załatwiłem sobie od wujka który ma szkółkę leśną kilka drzewek gatunków outdoor (3 świerki jedna sosna pospolita i buk - buk i sosna około 20 cm świerki malutki jeden 10 cm a dwa pozostałe po 5). Niestety ja wybieram się na studia i na stancji nie mam za bardzo możliwości trzymania ich w odpowiednich warunkach. Postanowiłem zostawić je w domu. Teraz moje pytania:
1. jakie instrukcje pielęgnacji powinienem dać rodzicom?
2. na zimę przenieść do piwnicy (nie ogrzewana średnio jasna) czy może zostawić na częściowo osłoniętym balkonie ( jest osłonięty z dwóch stron tył i bok więc za bardzo na nim nie wiej)?
3. drzewka były przesadzane do doniczek więc czy w tym sezonie gdy będzie czas je przycinać mogę już to robić?
4. kiedy zacząć je kształtować?
5. czy ktoś zna jakiś w miarę dobry sklep w bydgoszczy gdzie dostane drzewka/nasiona na bonsai indoor? jak nie to będę musiał skorzystać z allegro;)
6. pytanie ważne tylko wtedy gdy zostanę skazany na allegro. Czy te drzewka http://www.allegro.pl/ite...rukcje_hit.html mógł bym mieć w mieszkaniu nie znalazłem ich tutaj: http://www.przyjacielebonsai.pl/hodowla.htm więc się wole spytać.
Pytania 3 i 4 zadaje są motywowane tym że nie chcę osłabiać roślinek jeżeli nie będą jeszcze na to gotowe po przesadzaniu.
Ostatnio zmieniony przez chomar_pl 2009-09-29, 09:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SirDejw 
Dawid Markiewicz


Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2009-09-29, 13:06   

Jeśli nie masz kawałka ziemi żeby je wkopać do dołu i przysypać donice korą tak aby korzenie nie zmarzły. To możesz na balkonie umieścić je w jakimś pojemniku np. plastikowej albo drewnianej skrzynce po owocach i przysypać donice korą, a dno wyłożyć płatem steropianu. Piwnica to ostatecznosć. Rosliny które u nas rosną naturalnie, dadzą sobie radę. Te w donicach - z płytkim układem korzeniowym są narażone na działanie niskiej temperatury dlatego trzeba je osłonić. Moim zdaniem najlepiej korą oczyszczoną. pamiętaj żeby je dobrze podlać i utrzymywać wilgoć gleby. Rodzice muszą kontrolować co się dzieje pod ta korą co jakiś czas zwłaszcza że bedą osłonięte. Z jednej strony to dobrze bo osłoni od wiatru ale z drugiej brak naturalnego dopływu wody z atmosfery.

Na forum znajdziesz wiecej informacji na temat zimowania i nie tylko.
_________________
http://dawidmarkiewicz.blogspot.com/
 
 
chomar_pl
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-29, 14:46   

Przy domu mam działkę, ale problem jest taki, ze mam tez ratlerka który sobie po niej lubi biegać i 'zaznaczać swoje terytorium' na większości krzaczków i drzew. O ile na drzewa liściaste w ogródku to za bardzo nie działa to cisy które mamy posadzone są z dołu całe obeschnięte. W związku z tym obawiam się czy nie załatwił by mi on iglaków...
Właśnie czytam o zimowaniu:)
Edit:
Poczytałem forum i cofam pytanie o zakup nasion. Prawdopodobnie przejdę się po tych marketach budowlano/ogrodniczych i zobaczę czy czegoś nie mają. Wiem, że według tego co tu wyczytałem to to jesień nie jest najlepsza pora na zakup bonsai, ale powiedzmy, ze akurat teraz mam fundusze, a nie wiem jak będzie potem.
Ostatnio zmieniony przez chomar_pl 2009-09-29, 22:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group