Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Karmona drobnolistna
Autor Wiadomość
Izabela
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-22, 13:50   Karmona drobnolistna

Kupiłam drzewko (karmona d.). Jestem początkujaca i nie wiem czy powinnam już zacząć drutowanie? Poza tym czy powinnam przycinać drzewko? Ma sporo wypuszczonych pędów i nie za bardzow wiem czy je poobcinać.
Drzewko nie jest w najlepszym stanie. Opadają mu liście. Pewnie dlatego, ze w markecie nikt nie podlewa roślin, ziemia jest strasznie zbita. Otrzymałam już odpwoedź w sprawie przesadzania, ze dopiero na wiosnę. Zastanawiam się jednak co z kształtowaniem. Poczekać również do wiosny, czy do czasu aż drzewko sie zaklimatyzuje? Jest u mnie dwa dni. Załączam zdjęcia. Proszę też o zasugerowanie kształtu.
Będę wdzięczna za pomoc!
i.
 
 
lukipela 
Paweł F.

Pomógł: 59 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: lublin
Wysłany: 2009-11-22, 14:13   

Ale co tu chcesz przycinać? :wow: Ewentualnie na trzecim zdjęciu jest pęd wyrastający ponad obrys korony i ten można by usunąć.Ale lepiej nie teraz.Masz karmonę 2 dni więc wstrzymaj się z przycinaniem do wiosny.Daj jej czas na zaaklimatyzowanie.Zdaję sobie sprawę że początkującego bonsaistę aż skręca żeby coś robić przy drzewkach,ale trzeba nauczyć się cierpliwości ;-)
Co do drutowania to karmony zazwyczaj się nie drutuje (chyba że bardzo młode pędy).Jej konary są bardzo kruche i sztywne więc bardzo łatwo je złamać.Pozostaje formowanie przez przycinanie (tak jest bezpieczniej).
A co do formy to za wiele tu nie zdziałasz - możesz tylko starać się utrzymać mniej więcej obecny kształt.Tak to właśnie jest z tymi markeciakami - nie trzymają zasad żadnego stylu i niewiele można z nich zrobić.Twojej karmonie najbliżej do stylu miotlastego.
Generalnie doradzam wiele cierpliwości...a do wiosny czytaj na ten temat jak najwięcej :)
Ostatnio zmieniony przez lukipela 2009-11-22, 14:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Izabela
[Usunięty]

  Wysłany: 2009-11-22, 16:09   

Dziękuję za informacje :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group