Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
problem z Wiązem po przesadzeniu
Autor Wiadomość
Gan 
Łukasz Gancarz


Dołączył: 09 Gru 2009
Skąd: Myszków
Wysłany: 2010-04-14, 15:28   problem z Wiązem po przesadzeniu

moj wiaz od drugiego dnia po przesadzeniu zaczyna zolknac :( kupilem ziemie do bonsai czytalem sklad ma wszystkie skladniki o ktorych bylo wspamniane w mieszankach podlozy do tego gatunku dodatkowym skladnikiem jest glinka mineralna ktora ma magazynowac wode i skladniki mineralne i wrazie potrzeby je uwalniac i nie wiem o co chodzi... myslalem ze pomogo mu w dalszym rozwoju a wyglada na to ze nie bardzo... zastanawiam sie czy nie przyczynila sie do tego zmiana pogody bo od pewnego czasu jest u mnie caly czas deszczowo i zimno a w domu sie juz nie grzeje... prosze powiedzcie co o tym sadzicie i co mam robic w takiej sytuacji
 
 
Darol87 
Kamil Darol


Pomógł: 8 razy
Wiek: 37
Dołączył: 29 Mar 2009
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2010-04-14, 18:14   

Pogoda niema nic do tego.
1Przycinałeś korzenie?
2Nawoziłeś?
 
 
 
Gan 
Łukasz Gancarz


Dołączył: 09 Gru 2009
Skąd: Myszków
Wysłany: 2010-04-14, 18:29   

czytalem wlasnie o przycinaniu korzeni i zrobilem to ale wydaje mi sie ze bezpiecznie bo przyciolem tylko te najdluzsze i nie wiecej niz o 1/3 nawozic nie nawozilem aczkolwiek przeczytalem na opakowaniu ziemi ze w niej jest jak to oni nazwali startowa ilosc nawozu dla lepszego rozwoju drzewka... moglo to zaszkodzic? dalem plame z ta ziemia? no i jesli to to, czy da sie z tym cos zrobic?
 
 
Darol87 
Kamil Darol


Pomógł: 8 razy
Wiek: 37
Dołączył: 29 Mar 2009
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2010-04-14, 19:48   

Myślę że ziemia nie zaszkodziła.
Każda mieszanka ziemi na początku jest bogata w substancje odżywcze.
Według mnie twoje drzewko zrzuca zbędną ilość zieleni by wyrównać do ilości korzeni co zredukowałeś i tyle.Zawsze po redukcji korzeni powinno się "odchudzić" zieleń.
Zraszaj drzewko wodą i poczekaj aż mu przejdzie bo na tym etapie już nic nie zrobisz.
Ostatnio zmieniony przez Darol87 2010-04-14, 19:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Gan 
Łukasz Gancarz


Dołączył: 09 Gru 2009
Skąd: Myszków
Wysłany: 2010-04-14, 20:16   

jesli jest tak jak piszesz to pocieszylem nie niesamowicie :D czyli uzbrajam sie w cierpliwosc obserwuje co sie dzieje i dam znac :) mimo ze drzewko mam niedlugo i moze zabrzmiec to smiesznie bardzo sie do niego przywiazalem i chce dla niego jak najlepiej. jeszcze raz dzieki i uspokoilem sie bo od kiedy zaczol zolknac nie dawalo mi to spokoju
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group