Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba pomoc w tworzeniu forum
Autor Wiadomość
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-01-24, 15:20   Prośba pomoc w tworzeniu forum

Mam do Was wszystkich prośbę o pomoc w rozwijaniu forum. Część z Was wie, że zamysł tworzenia tego forum to pomoc wszystkim osobom, które chcą poznać sztukę bonsai i rozwijać swoje zainteresowania. Aby forum mogło tą funkcję spełniać konieczne jest opisanie podstawowych terminów używanych w bonsai, podstawowych zasad uprawy (część artykułów już istnieje), tak aby osoby chcące poznać sztukę bonsai miały gotowe bazę najważniejszych informacji.
I tu prośba o pomoc do wszystkich użytkowników czujących się na siłach by wspomóc nasze forum. W tym wątku: http://www.przyjacielebon...php?p=1349#1349 jest zestaw haseł, które wymagają opisu. Szablony do opisów jakiś czas temu stworzył Olon. Jeśli uznacie, ze macie chęci i mozliwości by opisac jedno (lub więcej) haseł, proszę o zamieszczanie tych opisów w tym wątku. Będą one sukcesywnie przenoszone do słowniczka. Mam jedną prośbę, jeśli przy tworzeniu opisów haseł będziecie korzystać z z książek, źródeł internetowych, artykułów itd. , koniecznie podajcie źródło informacji (tytuł i autor książki, artykułu lub adres strony internetowej).

Z góry dziękuję wszystkich osobom, które zaangażują się w tworzenie słowniczka. W razie pytań, kontaktujcie się ze mną poprzez PW lub gadu: 7603236
 
 
Herpestes 


Wiek: 45
Dołączył: 20 Mar 2008
Skąd: Stare Juchy
Wysłany: 2010-01-24, 16:12   

Wchodząc na podany link wyskakuje mi coś takiego "Taki post lub temat nie istnieje, być może został przed chwilą usunięty, wróć i spróbuj ponownie" :?:
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-01-24, 17:56   

Teraz powinno być ok - tylko zarejestrowani użytkownicy będą widzieć ten post.
 
 
secio 
Piotr Nowak

Dołączył: 10 Kwi 2009
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-01-24, 20:29   

Kusamono zwane również (potocznie) akcentem jest to wyeksponowanie roślin które żyją z danym gatunkiem drzew. Kusamono może rosnąć na kamieniu, korze, w doniczce itp.

http://www.yamadori-bonsai.info/Pu_Kusamono01.jpg
http://www.patryk-radulak...sa/kusamono.jpg
http://www.johnhanbybonsa...DSCN0981_lg.jpg

PS. Napisz czy o coś takiego chodzi.
 
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-01-24, 20:41   

Tak, opis jest krótki, ale ktos inny może go rozwinie, to dobry początek. Zdjęcia oczywiscie trzeba opisac co do źródeł. Baaardzo ważne jest aby nie kopiować opisów np z innych stron. Dany opis zawsze można sformułować własnymi zdaniami. A źródła z jakich korzystamy podać poniżej.

Idealnym rozwiazaniem byłoby zamieszczanie własnych zdjęć, dlatego jeśli takimi dysponujecie to dodajcie je w tym wątku, ja to wszystko poskładam. Chodzi o prawa autorskie- nie chciałbym aby ktoś miał pretensje za użycie jego zdjęć.
 
 
secio 
Piotr Nowak

Dołączył: 10 Kwi 2009
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-01-24, 20:43   

Spoko, ja może dodam własne zdjęcia kusamono. Nie będę miał pretensji jak ich użyjesz.
 
 
 
secio 
Piotr Nowak

Dołączył: 10 Kwi 2009
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-01-30, 00:02   

Kusamono jest jedną z trzech form Dalekowschodniej Sztuki Miniaturyzacji Krajobrazu.

Nazwa pochodzi z języka japońskiego (kusa – trawa, mono – obiekt, rzecz). Opisuje ona małe, zaaranżowane w doniczce akcenty roślinne. Kusamono może pełnić dwie funkcje; roślinnego akcentu uzupełniającego kompozycje wystawienniczą (często zwany shitakusa) lub głównego elementu ekspozycji. Najczęściej jest ono jednak eksponowane w pobliżu elementów sztuki miniaturyzacji takich jak; Bonsai (drzewo w donicy) i Suiseki (eksponowanie kamienie), gdzie symbolicznie nawiązuje do pory roku w trakcie, której odbywa się wystawa lub nawiązuje do naturalnego stanowiska drzewka Bonsai.

W celu zaaranżowania miniatury należy przestrzegać szeregu zasad estetyki, wykazać się zdolnością łączenia rozmaitych form, tekstur, przestrzeni, oraz należy pamiętać o dalekowschodnim podłożu tej sztuki.

Ideą Kusamono Project było stworzenie Kusamono z perspektywy nowoczesnej architektury krajobrazu. Twórcy mieli za zadanie zaaranżować akcent roślinny wraz z jego otoczeniem nawiązując do dalekowschodniej sztuki miniaturyzacji krajobrazu, estetyki japońskiej, oraz przede wszystkim zgodnie z ich własnym rozumieniem tej sztuki.

Źródła: hhttp://www.kusamono.pl/kusamono.html


To leprze? Jak będę miał jutro czas wrzucę zdjęcia.
 
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-01-30, 20:05   

Znacznie lepsze. Tylko to kusamono project jest jakby wyrwane z kontekstu, szczerze mówiąc nie bardzo wiem co to własciwie jest...
Ostatnio zmieniony przez szef 2010-01-30, 20:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
secio 
Piotr Nowak

Dołączył: 10 Kwi 2009
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-01-30, 21:36   

Nom tak myślałem żeby to usunąć ale pomyślałem, że ty osądzisz. A za zdjęcia sorki nie miałem dziś czasu.

A oto zdjęcie, robiłem przed chwilką:

Ostatnio zmieniony przez secio 2010-01-30, 22:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group