Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Karmona drobnolistna
Autor Wiadomość
dominik91p
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-28, 12:13   Karmona drobnolistna

Witam.
Pod choinkę dostałem drzewko bonsai a jak wyczytałem z forum jest to najgorszy moment kiedy takie drzewko możemy dostać. Po przejrzeniu owego forum stwierdziłem że jest to gatunek jak w tytule tematu(poprawić mnie jeśli się mylę). Drzewko wypuszcza nowe liście z czego jestem bardzo zadowolony. Oczywiście niektóre listka opadają no ale to chyba z tego powodu że roślinka musi się za klimatyzować w nowym otoczeniu. Drzewko z tego co się dowiedziałem kupione w sklepie w którym tego rodzaju rzeczy są sprzedawane a nie z żadnej biedronki Ikea czy tesco:). Roślinka umieszczone jest na biurku obok monitora LCD zaraz przy drzwiach od pokoju które rzadko są zamykane. Słońce raczej na niego nie pada ale światło jak najbardziej jest. Podlewam go raz dziennie mniej więcej 25ml wody za pomocą strzykawki oraz zraszam wodą rano i wieczorem. Wyczytałem na forum że w tym okresie nie powinno się drzewka przycinać po prostu trzeba poczekać do wiosny i dopiero zacząć zabawę. W domu jest od 16- 21 stopni. Czas teraz na pytania do forumowiczów.

1.Kiedy mam zacząć nawozić drzewko i czym?
2. Czy mam je przycinać teraz czy na wiosnę?
3. W jaki sposób przycinać te gałązki paznokciami czy sekatorami ?
4. Oceńcie sam wygląd drzewka czy jest zdrowe czy nie.
5. Czy można w tym drzewku zastosować mech?
6. Czy doniczka jest wystarczająco duża (wysokość drzewka 28cm od ziemi w doniczce natomiast rozpiętość to jakieś 21cm)?

Pozdrawiam.




Ostatnio zmieniony przez dominik91p 2009-12-28, 14:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
secio 
Piotr Nowak

Pomógł: 39 razy
Dołączył: 10 Kwi 2009
Skąd: Krakow
Wysłany: 2009-12-28, 16:29   

1. Nawozić od późnej wiosny. Np Pokonem.
2. Na wiosnę.
3. Sekatorem bądź nożyczkami do bonsai :p .
4. Zdrowe choć mam parę zastrzeżeń.
5. Mech wyrośnie po czasie.
6. Doniczka nie jest zła, lecz radzę na wiosnę zmienić ziemię.

Moje sugestie dotyczące twojej pielęgnacji:
-drzewko ma za mało światła. Umieść je na parapecie.
-PODLEWANIE to jest najważniejsze!!! Podlewaj gdy górna warstwa ziemi wyschnie. Sprawdzaj palcem XD.
 
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2009-12-29, 06:36   

Drzewko sympatyczne. Nawozić - wiosna, przycinać - wiosna, mech nie wskazany - trudno sprawdzić wilgotność podłoża (choć ładnie wygląda). Doniczka kiepska szerokością się mieści w standardach 2/3 wysokości drzewka ale wysokość i kolor odpada, wygląda jak by rosła w filiżance.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
arek_wie 
arek_wie


Pomógł: 2 razy
Wiek: 57
Dołączył: 19 Paź 2007
Skąd: marciszów
Wysłany: 2009-12-29, 07:11   

ta "filiżanka" o której pisze słowikp na 100% nie ma w dnie otworów drenażowych
widziałem takie "drzewka" przed świętami w jednej sieci marketów. moja dobra rada sprawdź
, żeby nie okazało się że kąpiesz swoją karmonę.
_________________
arek
 
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2009-12-29, 07:52   

Dominik żaden z szanujący się nie sprzeda ci takiej doniczki, mogą być gorsze lepsze, ale na pewno nie takie
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
dominik91p
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-29, 11:11   

W tej doniczce jest jeszcze jedna doniczka z 4 otworami. Czy tak ma być?
 
 
Barankos
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-29, 14:14   

ta carmona nie rosnie tej bialej doniczce, tlyko w jeszcze jednej i jeszcze mniejszej... jest plastikowa i ma 4 otwory a ta biala ja otacza i kryje... tam sa same korzenie i malo ziemi... widzialem juz takie.
 
 
secio 
Piotr Nowak

Pomógł: 39 razy
Dołączył: 10 Kwi 2009
Skąd: Krakow
Wysłany: 2009-12-30, 00:32   

To jeśli tylko kryje to doniczka musi być mała. Przesadź do większej. Oczywiście na wiosnę zostaw sobie tę przyjemność.
 
 
 
dominik91p
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-31, 12:49   

A po co są te kanały żeby nadmiar wody spływał czy żeby można było nalać wody w drugą doniczkę i żeby ta z tymi kanałami pobierał sobie wodę?
 
 
secio 
Piotr Nowak

Pomógł: 39 razy
Dołączył: 10 Kwi 2009
Skąd: Krakow
Wysłany: 2009-12-31, 15:13   

Wiesz co... byłem wczoraj w Tesco... to twoje drzewko jest z Tesco. Widziałem było ich dużo.
 
 
 
dominik91p
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-01, 12:16   

Hmm a to ciekawe ja u siebie byłem i żadnych drzewek nie widziałem ale nie ważne. Teraz moje drzewko jest na etapie zrzucania liści wystarczy lekki wstrząs doniczką i liście opadają. Mam nadzieję że to normalne?
 
 
secio 
Piotr Nowak

Pomógł: 39 razy
Dołączył: 10 Kwi 2009
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-01-01, 12:38   

Nom, drzewko się aklimatyzuje.
 
 
 
dominik91p
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-11, 16:24   

Witam po dłuższej przerwie.
Czy to normalne że drzewko na dzień dzisiejszy wygląda tak?


 
 
Goorgoo21
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-11, 16:31   

Są w tej doniczce jakieś otwory drenażowe którymi odpływa nadmiar wody? Jeśli nie, to możliwe że drzewko zostało przelane. Widzę kilka małych listków, ale nie wiem czy coś z tego drzewka będzie. Karmona nie zrzuca liści na zimę, a że jest już marzec to powinna pięknie się zielenić
Ostatnio zmieniony przez Goorgoo21 2010-03-11, 16:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dominik91p
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-11, 17:08   

Tak są. Listka zielone wypuściła było ich troszkę więcej ale niestety moja siostra otworzyła(uchyliła) na godzinę czasu okno a ja akurat wtedy drzewko wystawiłem na światło i możliwe że zmarzło.
Ale dodam że na pierwszy rzut oka dużo więcej tych listków nie było.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group