Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
niewidzialna pajęczynka
Autor Wiadomość
Gan 
Łukasz Gancarz


Dołączył: 09 Gru 2009
Skąd: Myszków
Wysłany: 2010-04-16, 20:03   niewidzialna pajęczynka

Witam. dzisiaj podczas zraszania drzewka zauwazylem dosyc gesta pajenczynke midzy lisciami i galazkami na moim wiązie. przed zraszaniem byla ona doslownie niewidoczna bo przed zraszaniem dokladnie przygladalem sie roslince a podczas zraszania mgielka osiadla sie na tych pajecznynkach i dopiero ja zobaczylem. co to moze byc? prosze o szybka odpowiedz
 
 
Gan 
Łukasz Gancarz


Dołączył: 09 Gru 2009
Skąd: Myszków
Wysłany: 2010-04-16, 22:01   

niedawno pojechalem po moja mame do szpitala bo konczyla dyzur... opowiedzialem jej o tych pajeczynkach i bez wachania powiedziala haslo: PRZĘDZIOREK! przyjechalismy do domu wziela buteleczke zrobila delikatny rostwor z plynem do mycia naczyc "ludwik" i powiedziala: spryskuj tym liscie od spodu! i pamietaj zeby bylo tam wilgotno! przed tym zabiegiem zrobilem zdjecie makro jednej ucietej galazki i dojrzalem go! porownalem ze zdjeciami z neta i sposobami walki z nim... co sie okazalo diagnoza i sposob walki z nim byl w 100% zgodny z diagnoza mojej mamy :) nie wiem skad nie wiem jak ale od dzis wszelkie problemy z moja roslinka bede rozwazal z moja mama :) nale na forum tez bede prosil o pomoc :) jak narazie walka rozpoczeta zobaczymy jaki bedzie efekt :)

MOD: Proszę edytować posty a nie pisać jeden pod drugim
Ostatnio zmieniony przez Łukasz Czarnecki 2010-04-16, 22:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Darol87 
Kamil Darol


Pomógł: 8 razy
Wiek: 37
Dołączył: 29 Mar 2009
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2010-04-16, 22:28   

Życzę powodzenia ja już walczę z nim 3 tygodnie :-/
radziłbym ci kupić jakiś preparat najbardziej polecają Magus 200
Ludwikiem też pryskałem i lipa bo przeschnie i tak ci zje liść gnojek.
Wsadź go w worek (przeźroczysty) by miał strasznie wilgotno i wietrz raz dziennie oraz zraszaj.
I pamiętaj jak masz inne rośliny to też musisz zrobić na nich oprysk ja walczę na 4 wiązach i klonie palmowym z tym samym przeciwnikiem ;/
 
 
 
Gan 
Łukasz Gancarz


Dołączył: 09 Gru 2009
Skąd: Myszków
Wysłany: 2010-04-16, 22:59   

czytalem o tym preparacie i mam zamiar jutro jechac do ogrodniczego i go kupic no ale dzisiaj bylo juz za pozno a walka czym wczesniej zaczeta to szybciej wygrana :) a w pokoju mam tylko jeszcze jednego duzego fikusa ale dosc daleko stal ale dla profilaktyki sprawdze i jego choc bedzie ciezko bo ma jakies 2m i duzo lisci
 
 
Darol87 
Kamil Darol


Pomógł: 8 razy
Wiek: 37
Dołączył: 29 Mar 2009
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2010-04-16, 23:19   

No jak chcesz powodzenia z intruzem.
 
 
 
dragonww 
Winiarski Wojtek

Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 11 Kwi 2010
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2010-05-03, 18:31   

Na pewno przędziorek. NIe lubi wilgoci. Stosuj opryski na wiązach zawsze się pojawia. Doradzam profilaktyczne opryski co jakiś czas.
_________________
Wojtek Winiarski
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group