Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
azalia
Autor Wiadomość
mnr
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-18, 21:20   azalia

Hej, mam prawdopodobnie azalię, podlewam ją praktycznie codziennie- chyba, że ma mokro, to co 2 dni, rowniez nawoze, zraszam liscie. niestety listki usychaja i opadaja... nie wiem co moze byc przyczyna? narazie drzewka nie przycinam, bo chce zeby troche podroslo.
co moze byc przyczyna opadania lisci? okna mam niestety na polnoc, wiec niewiele swiatla w mieszkaniu ale drzewko stoi w miejscu , gdzie ma dostep do swiatla (nie jest to parapet , bo zauwazylam ze tam jest mu jeszcze za zimno).
 
 
Darol87 
Kamil Darol


Pomógł: 8 razy
Wiek: 37
Dołączył: 29 Mar 2009
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2010-04-18, 22:10   

Żadna roślina nie wytrzyma ci podlewania codziennie nawet kaktus :-P
A co do Azali to z tego co wiem wszystkie oprócz indyjskich są zewnętrznymi roślinami ;/
a nie do domu.W Nomii odmiany japońskie jak i nasze stoją na zewnątrz.
Więc twoim problemem jest podlewanie lub temp.
A jeżeli nie stoi na parapecie przy oknie gdzie jest najwięcej światła to tym bardziej ci padnie.
Poczytaj o swoim gatunku jakie ma wymagania i stosuj się do tego.
Jeżeli to świeżo kupiona to może tylko aklimatyzacja ale przy tak szczątkowych informacjach ciężko ci poradzić szukaj i czytaj.
 
 
 
Pavulon
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-26, 09:10   

Pamiętajcie jeszcze o tym, że roślinki to takie mikro-pompy, pchające przez siebie wodę, minerały i inne ciekawostki chemiczne. Niestety zdarza się też, że coś w tym procesie zostaje zaburzone i roślina umiera, pomimo tego, że wody ma pod dostatkiem - o ile dobrze pamiętam, to nazywa się to susza fizjologiczna. Może ją spowodować m.in. zbyt intensywne nawożenie lub zbyt zimna gleba (co w tym przypadku odpada). Procesy fotosyntezy wymuszają niestety na roślinach konieczność pobierania CO2, czyli otwierania aparatów szparkowych, co niestety też pozwala na przyspieszenie wytracania wody. Nawet jeżeli roślina będzie pobierała wodę, to bilans może wypadać na minus. Spróbuj jakoś przesłonić swoją azalię od bezpośredniego słońca i/lub ograniczyć nawożenie na jakiś czas i sprawdzić, czy to przypadkiem nie o to jej chodzi?
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2010-04-27, 07:06   

pawulon jakieś głupoty piszesz, od kiedy od północy słońce świeci, mnr spróbuj się dowiedzieć jaki masz gatunek azalii bo to ważne, albo daj jakieś fotki
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
Pavulon
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-28, 01:05   

oj, przepraszam, przeoczyłem najwyraźniej fragment o północy... whoops :/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group