Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Urodzinowe Bonsai Reni
Autor Wiadomość
trenia
[Usunięty]

  Wysłany: 2010-03-22, 22:06   Urodzinowe Bonsai Reni

Oto moje małe bonsai :-)
Jest nim Carmona Macrophylla.
Dostałam je od starszego brata na urodziny... dlatego nazwałam je Urodzinka ( choć jeszcze nie podjęłam ostatecznej decyzji o jego imieniu).

Kulturą wschodnią interesuję się od dawna,ale nie miałam okazji znaleźć bonsai... Wcześniej myślałam,że to są specjalne drzewka i dużo kosztują ( w kwiaciarni widziałam za niezłe stówki te drzewka), a nie technika ich hodowli (pielęgnowania).
Potem wychodziłam z założenia,że jest to droga przyjemność takiej hodowli...i nie będzie mnie na nie stać.
Aż mój brat sprawił mi drzewko... :mrgreen:

Znam ogólnie warunki "chowania " roślinki (temp. minimum 15 do 24, duży dostęp do światła przy czym niebezpośrednio na słońcu ,wilgotne podłoże i nawożenie 1 raz na 2 miesiące) , ale uwierzcie mi,że nic nie wiem o podcinaniu i drutowaniu Jest mi to zupełnie obce.

Mam pytanie ....a w sumie to parę pytań:

1. Czy powinnam coś jeszcze wiedzieć o hodowaniu drzewka ( w instrukcji było tylko tyle)?
2. Czy do podcinania potrzebujemy specjalne nożyce?
Widziałam na allegro zestaw 14 częściowy do Bonsai z obcążkami i czymś jak kombinerki i cążki, oraz nożyczkami i miotełką... Kosztował 500 zł.... Nie ukrywam,że to duży wydatek, dlatego Was pytam czy jest mi to niezbędne i czy mogę zastąpić to czymś innym. ?? ???

3. Jak się drutuje? I czy muszą to być specjalne druty?

4. Czy potrzebuję specjalną donicę do niego? Widziałam kilka donic rzekomo z przeznaczeniem na bonsai,ale czy to muszą być akurat te podłużne i płytkie? czy mogą być kwadratowe lub okrągłe i głębokie? Pytam z ciekawości... Ale zamierzam pod koniec kwietnia przesadzić Skarbka.

5. Czy przesadzenie pod koniec kwietnia jest dobrym terminem? Chcę aby się zaaklimatyzował.

To by było na tyle.

Poniżej fotki mojego Skarbka !! !!

IMG_9223.JPG
Fotki z 21.03.2010r.
Plik ściągnięto 1046 raz(y) 205,14 KB

IMG_9239.JPG
Fotki z 21.03.2010r.
Plik ściągnięto 1043 raz(y) 225,34 KB

IMG_9242.JPG
Fotki z 21.03.2010r.
Plik ściągnięto 1043 raz(y) 198,54 KB

IMG_9235.JPG
młode pędy. Fotki z 21.03.2010r.
Plik ściągnięto 1043 raz(y) 241,49 KB

Obraz 140.jpg
Dzisiejsza fotka ( 22.03.2010r.)
Plik ściągnięto 1048 raz(y) 190,19 KB

 
 
komski
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-22, 22:38   

2. Nie potrzebujesz zestawu za 500 złoty,na początek moim zdaniem wystarczą małe nożyczki takie jak do paznokci,jakiś mały sekator,cążki mogą też być takie jak do paznokci.To wszystko oczywiście do mniejszych okazów takich jak ten Twój.

4.O doniczkach masz dużo tematów na forum,skorzystaj z opcji "szukaj".Liściaste drzewka ładnie prezentują się w okrągłych doniczkach.I jeszcze jedno:doniczka musi współgrać z drzewkiem,muszą razem tworzyć jedność i razem się uzupełniać,to jest bardzo ważne w sztuce bonsai.
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2010-03-23, 06:56   

Dużo pytań.
tak z grubsza, do twojej roślinki nie potrzeba aż takich narzędzi,drut do bonsai jest specjalny aluminiowy lub miedziany wyżarzany, doniczki dobiera się według pewnej zasady poszperaj w necie lub zaopatrz się w jakąś książkę, możesz przesadzić.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
Starling 
Lidka O.

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Lut 2010
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2010-03-27, 14:15   

Poza tym Karmony z reguły się nie drutuje ze względu na łamliwe gałązki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group