Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
świerk proźba o pomoc w kształtowniu
Autor Wiadomość
Wojewodziok
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-22, 12:22   świerk proźba o pomoc w kształtowniu

Witam posiadam świerk i proszę o pomoc w ukształtowaniu go oto foty i jest problem bo są 2 czubki ....proszę o pomoc
Ostatnio zmieniony przez Wojewodziok 2010-03-22, 13:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wojewodziok
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-23, 14:40   

nikt nic nie napisze proszę o pomoc napiszcie coś.............................
 
 
gacek
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-23, 16:13   

Niekoniecznie dwa czubki to problem. zawsze możesz pójść w sokan, albo wyciąć niepotrzebny, lub wręcz go wykorzystać...
Na jakiej wysokości następuje rozgałęzienie?

A generalnie: szukaj inspiracji, zdjeć, pomysłów, po przejrzeniu pewnej liczby drzewek pomysł sam zaczyna się klarować ;)
 
 
anticorr
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-23, 18:05   

Z tego co widać, rozgałęzia się na ok 5cm. Ja swojego świerka też podobnie się rozchodzącego, wykorzystałem tylko jeden pień, z drugiego stworzyłem jina,wygląda coś na podobieństwo świerków w karkonoszach http://www.karkonosze.ws/...33/PA135213.JPG
 
 
Wojewodziok
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-23, 18:56   

rozgałęzia się dokładnie na 6,5 cm.
anticorr mógłbyś wstawić tą fotke swojego drzewka
Ostatnio zmieniony przez Wojewodziok 2010-03-23, 19:14, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
anticorr
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-24, 05:58   

Proszę bardzo, z tym że jeszcze jest ona wstępnie uformowana, bo teraz będzie musiała się trochę zagęścić wiec nawet nie mam z czego za bardzo coś stworzyć Aha a tego świerka z dwoma pniami to nie mam zdj. bo aktualnie jestem we Wrocku, ale ten też miał kiedyś dwa pnie(widoczny jest sęk)
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-03-24, 09:17   

Nie ma to jak porządnie wrośnięty drut. Powstrzymam się od dalszych komentarzy, bo na temat sensu i terminów drutowania już na tym forum pisano.
 
 
fidelpatcha 

Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 10 Kwi 2007
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2010-03-24, 10:27   

Napiszę po raz n-ty. Tak jak nie da się doprawić zupy przez internet, tak i nie da się uformować rośliny nie mając pełnego poglądu na układ gałęzi, czyli przez internet nikt rzetelny ci tego nie zrobi.
_________________
Damian S.
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2010-03-24, 11:31   

No drut pięknie wrośnięty. Nie zwalajmy tego drzewka na śmieci.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
anticorr
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-24, 17:34   

Zacznę od tego, skoro przez internet nie da się mieć obiektywnej oceny, wiec po co te głupie gadani" o jaki wrośnięty drut" po pierwsze te zdj. ma 2 lata, po drugie może wam się wydaje ale w żadnym miejscu drut na tym drzewku nie był wrośnięty(fakt na zdj. może sie tak wydawać, jednak rzeczywistość jest zupełnie inna) wiec zdanie "fachowców" oceniające przez zdj. w internecie jest w tym momencie bezsensu. Drzewko było rozdrutowane w odpowiednim momencie
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2010-03-25, 07:20   

A to
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-03-25, 08:48   

A mógłgyś pokazać aktualne zdjęcie ze szczególnym przybliżeniem miejsca zaznaczonego przez slowikp? Obie gałązki pod tym miejscem też bym chętnie zobaczył.
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2010-03-25, 11:25   

armin oto ci chodziło,
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
komski
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-25, 12:44   

Arminowi chyba chodziło o dwie gałązki pod tym pierwszym zaznaczeniem.
 
 
anticorr
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-25, 18:59   

Heh, fakt to miejsce to powstało po przez moje nieumiejętne założenie drutu(za mocno ścisnełem) ale nie powstało po przez wrośnięcie. A rozmowa jest o wrośnięciu. Aktualnego zdj. nie mam bo nie jestem w domu. A w ogóle offtopic się stworzył, i nie mam sensu pisanie dalej( bardziej powinniśmy się skupić na pomaganiu i poradach a nie na wytykaniu i to dość perfidnym, zdjęcie za zdjęciem.
Ostatnio zmieniony przez anticorr 2010-03-25, 19:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group