Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Larix decidua- egzemplarz eksperymentalny
Autor Wiadomość
anticorr
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-22, 21:05   Larix decidua- egzemplarz eksperymentalny

Witam jak w temacie, mam oto takiego modrzewia, hodowanego od siewki jakieś 7 lat. Stworzyłem go do eksperymentowania różnych technik. Czekam na wasze opinie co zmienić w nim(styl wyprostowany nieregularny). Od razu mówię że zdj. jest źle zrobiono i nie widać rozłożenia gałęzi. W realu lepiej to wygląda. Ale irytuje mnie ta pustka po lewej stronie.
Ostatnio zmieniony przez anticorr 2010-03-22, 21:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
johnybonsai
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-22, 21:58   

Ja też mam podobne drzewko hodowane z dwu letniej siewki)Ma trochę więcej gałęzi grubszy pięń i szyszki)Sympatyczne drzewko tak dalej0
 
 
Rob 
Grzegorz Matusiak

Pomógł: 30 razy
Wiek: 37
Dołączył: 27 Kwi 2007
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2010-03-22, 22:28   

Nie wiem jak to wygląda w rzeczywistości, ale gdyby tak pierwszą prawą gałązkę wyprowadzić do tyłu, tak samo trzecią prawą, czyli 4 od dołu, natomiast tą piątą skierować lekko w dół i bardziej w "stronę patrzącego", tak żeby zakryć trochę tą pustkę. Tyle, że wtedy wyrastałaby po wewnętrznej stronie łuku, więc i może wygięcie samego pnia w tym miejscu nie byłoby złym pomysłem.

To są moje wolne przemyślenia, jako ciągle początkującego, więc nie sugeruj się za bardzo ;-) Ale jestem niemalże w 100% przekonany, że nałożone druty są zbyt cienkie i będą wrastały, zwłaszcza na szybko rosnącym modrzewiu.
_________________
Grzegorz M.
http://bonsaibielsko.blogspot.com/
Ostatnio zmieniony przez Rob 2010-03-22, 22:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
nandu 
Lena


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 12 Cze 2009
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-03-23, 09:54   

A może coś takiego? Nie wiem tylko czy pierwsza lewa nie jest za nisko :-? No i chyba trochę trzeba skrócić gałązki. Ale zaznaczam, że ja dopiero zaczynam więc radzę do moich pomysłów podchodzić z rezerwą ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group