Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
kształt mojego fikusa.
Autor Wiadomość
delma
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-30, 19:02   kształt mojego fikusa.

Witam ponownie.
Tym razem chciałam prosić o rady w kształtowaniu mojego pierwszego drzewka. Jakie ono jest widać na zdjęciach. Może nie najpiękniejsze bo kupione w biedronce, po za tym dopiero zaczynam. Fikus jest u mnie prawie dwa tygodnie i ma obcięty pieniek,więc teraz jedynym moim pomysłem jest ukształtowanie go "na parasol" tak że by te gałęzie szły prosto na boki.
Puszcza dużo młodych pędów, ale wiem że jeszcze się nie nadaje do drutowania. Czy widzicie w nim nadzieję na ten prosty kształt? Bo na ukształtowanie w jakimś stylu raczej nie ma szans nie?

zdjęcie1
zdjęcie2
zdjęcie3
 
 
Wojewodziok
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-30, 19:19   

To jest marchewka...... :-P to nie jest materiał na bonsai........
 
 
delma
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-30, 19:34   

No wiem że marchewka, ale marchewkę chyba da się też choć trochę ukształtować, zresztą to post skierowany do bardziej doświadczonych bonsaistów niż ty Wojewodziok.
 
 
Slax
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-31, 12:32   

Może i na rasowe bonsai się nie nadaje , ale za to posłużyć ci może jako materiał do nauki podstawowych zabiegów jakie wykonuje się drzewkach .Tym bardziej że jest to twoje pierwsze i szkoda by było zmęczyć jakiś dobry materiał.Obecnie daj mu podrosnąć i zadbaj o dobre warunki . ;-)
Pozdrawiam
 
 
delma
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-31, 14:00   

Ok czyli tak jak myślałam, ale może się na nim poduczę. ;-)
 
 
SirDejw 
Dawid Markiewicz


Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2010-04-03, 17:30   

Ja ze swojej marchewy, którą mam już dobre parę latek, ukorzeniłem sporo gałązek, poza tym, ciąłem drutowałem, szczepiłem i tak dalej... Obecnie dałem jej troche luzu no i zainstalowalem odkład powietrzny powyżej miejsca szczepienia. Jak wszystko się uda to fikus wyląduje na skałce.

Szkoda by było go wyrzucić, bo to jednak moje pierwsze dziewicze "bonsai".

Wesołego wszystkim :)
_________________
http://dawidmarkiewicz.blogspot.com/
 
 
Pavulon
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-03, 18:35   

SirDejw, a mógłbyś wrzucić jakąś fotkę Twojej "marchewy"? Ja też kombinuję, co z tym fantem można by było wymyślić i szukam jakiejś inspiracji :)
 
 
komski
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-03, 19:55   

Czytałem gdzieś na forum,że można postarać się o korzenie powietrzne które zakryją marchewę i drzewko będzie lepiej wyglądać ale nie widziałem tego na zdjęciach.
 
 
SirDejw 
Dawid Markiewicz


Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2010-04-04, 09:00   

Jeszcze nie ma się czym chwalić. Inspiracji szukaj na googlach tam jest mnóstwo fotek. Niektóre drzewka są świetne.

Komski, jakoś nie potrafię sobie tego wyimaginować. A przynajmniej jako coś fajnego. Generalnie w marchewach problemem jest sam korzen i miejsce szczepienia. Przykrycie nowymi korzeniami zajęłoby mnóstwo czasu i jakos tego nie widzę. Ale mogę się mylić. Jak znajdziesz jakieś foty to wrzuć na forum.
_________________
http://dawidmarkiewicz.blogspot.com/
 
 
komski
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-04, 11:00   

Ok.Postaram się poszukać.Nie pisałem,że jest to szybka metoda ;) i ja sam tego nigdy jeszcze nie próbowałem.Podaję link ale to jest ogólnie o korzeniach powietrznych.Roślina może i trochę podobna ale to nie marchewa.

http://www.fukubonsai.com/4c3d.html

Chyba kupię sobie jakąś marchewkę i spróbuje eksperymentować.
Ostatnio zmieniony przez komski 2010-04-04, 11:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
delma
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-06, 13:34   

ja raczej postaram się zrobić coś podobnego jak mówi SirDejw, ale niech mi ona najpierw troche stwardnie i podrośnie.
Ostatnio zmieniony przez delma 2010-04-06, 13:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group