Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jałowiec wstepne formowanie
Autor Wiadomość
Arrrr 
Arkadiusz Poźniak


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lut 2008
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-11-21, 09:12   Jałowiec wstepne formowanie

Witam niedawno formowałem jałowca. Drzewko jest wstępnie ułożone. Chmurek jeszcze nie przycinałem brak czasu. Nad zielonym będę pracować na wiosnę. Czekam na komentarze i sugestie co możne zmienić, poprawić :-)

i widok z góry

Pozdrawiam Arkadiusz Poźniak
 
 
SirDejw 
Dawid Markiewicz


Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2009-11-22, 11:23   

Mi się bardzo podoba tak wstępnie uformowany oczywiście. Urozmaiciłbym troszke ruch pnia tak zeby cześć górna nawiązywała do podstawy. Bo mam wrażenie jakby się ze soba gryzły. Ale to moje wrażnie byc może spowodowane tym że nie widac wszystkiego na zdjęciu. Prócz tego pozbyłbym się kilku galazek bocznych. Tej ostatniej lewej na szczycie i nawet dwóch z prawej. A ta ostatnia gałązka na dole to jin? Widzę że jest zadrutowana, ładnie wygląda, wzbogaca ogólny wygląd.
_________________
http://dawidmarkiewicz.blogspot.com/
 
 
Arrrr 
Arkadiusz Poźniak


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lut 2008
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-11-22, 11:47   

mysle nad wyszczupleniem drzewka ale to na wiosnę. Bo cały czas mi coś w niej brakuje może do wiosny wpadnę na to co trzeba zrobić.
 
 
Arrrr 
Arkadiusz Poźniak


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lut 2008
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-04-07, 09:14   

Wiosna przyszła wiec zacząłem trochę pracować nad jałowcem. Zmniejszyłem wysokość drzewka i muszę odbudować wierzchołek, drzewko wygląda teraz tak.

widok z góry

Prosił bym o komentarze.
 
 
Arrrr 
Arkadiusz Poźniak


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lut 2008
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-04-10, 16:15   

Dziwna sprawa :-? może moje drzewko nie reprezentuję wysokiego poziomu ale myślę że nie ma tragedii. wiec dlaczego nikt nie odpiszę, nikt nie komentuje ?
Ale jeśli by to był zwykły markeciak który ma dwie gałązki na krzyż odpowiedzi było by kilka. Dziwne rzeczy sie dzieją :wow:
Ostatnio zmieniony przez Arrrr 2010-04-10, 16:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
arisceo123
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-14, 00:47   

i tu masz racie na tym forum z tego co czytam to wiekszosc postow dotyczy drzewek z marketow a jalowiec mi sie podoba osobiscie ladne drzewo pozdrawiam
 
 
greg 
Grzegorz Koszelnik

Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 16 Sty 2010
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-04-15, 23:40   

Arrrr mam podobny problem z kilkoma pytaniami na które nie mogę uzyskać odpowiedzi pomimo że nie pytam jak pielęgnować marchewe. Wytłumaczenie jest proste - drzewko jest na tyle dobre, że większość aktywnych użytkowników - czytaj tych świeżych nie czuję się na siłach krytykować natomiast bardziej doświadczonym znudziło się już komentowanie. Gdybyś popełnił kardynalny błąd w sztuce na pewno ktoś by już to wytknął :) więc powinieneś się cieszyć, że komentarzy brak :)

Osobiście - jako amator - uważam że okaz jest bardzo przyjemny. Zakładam, że będziesz pracował teraz nad rozbudową ulistnienia (czy może uiglenia ...) w najbliższym czasie. W górnej części pnia jest trochę za mało ruchu i drażnią mnie nieco 2 gałązki skierowane bezpośrednio w kierunku patrzącego.

pzdr
 
 
samuraj
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-26, 21:05   

Witajcie!
Mimo, że należę do tzw. aktywnych użytkowników - czytaj tych świeżych, jałowczyk podoba mi się bardzo. Jakiś czas temu kupiłem w OBI jałowczyka , którego zamierzam przyciąć dopiero na jesieni.
Pozdro dla Wszystkich
samuraj.
 
 
viopola 
wiola p.

Pomogła: 3 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 13 Lut 2009
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 2010-04-27, 19:39   

bardzo mi się podoba , pozdrawiam

MOD:Proszę uzupełnić profile o imię i nazwisko.
Ostatnio zmieniony przez Łukasz Czarnecki 2010-04-27, 19:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rastaman 
roots reggae regga

Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 18 Cze 2009
Skąd: Siemianowice Sląskie
Wysłany: 2010-04-28, 12:03   

drzewko miłe dla oka widać że na razie nie trzeba za wiele nad nim pracować bo i tak spoko wygląda tak więc powodzenia w dalszym prowadzeniu i uciechy z drzewk. :brawo:
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2010-04-29, 06:46   

Z daleka drzewko wygląda przyjemnie, ale z bliska już nie kupa suchych igieł, drut założony byle jak, zadrutowany martwy konar i poco, gałęzie nachodzące na siebie(zasłaniające się)
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
errari1001
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-29, 07:18   

Zgadzam się ze słowikiem.Z daleka miodzio ale przybliżenie :shock:
 
 
SirDejw 
Dawid Markiewicz


Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2010-04-29, 09:08   

Arkadiuszu może to kwestia zdjęcia, ale nie do końca podobaja mi się twoje zmiany. Obniżyłeś troszkę roślinę i solidnie ją przerzedziłeś. W efekcie zieleń jest troszkę za daleko od pnia. Poza tym poprzednio w moim odczuciu bardziej przypominało proporcjami drzewo. Teraz to troszkę krzaczek i to taki sfatygowany.

Nie jestem specem ale na twoim miejscu zastanowiłbym się na proporcjami i drutowaniem Pnia, żeby troszkę zmienić jego bieg.

Drutów się nie czepiam bo sam pewnie będę podobnie zakładał. Tylko praktyka czyni mistrza więc dajcie spokój, poza tym druty już kilka miechów wiszą i o ile się nie mylę to będą ściągane.

Arrr najpierw proporcje i pień a potem można zająć się poszczególnymi gałązkami.
_________________
http://dawidmarkiewicz.blogspot.com/
 
 
Arrrr 
Arkadiusz Poźniak


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lut 2008
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-04-29, 16:57   

Paweł masz racje co do nałożenia drutu tragedia :oops: zgadzam się z Tobą. Co do martwego to zadrutowany bo szedł ostro do góry wiec... Mówisz gałęzie sie nachodzą na siebie??? I po to wystawiłem zdjęcie żeby mi ktoś podpowiedział co jest zle. Dzięki za rade Paweł.
Dawid co do wyszczuplenia zielonego to spadło tylko pare igieł. Po prostu chmurki zostały rozłożone na boki, teraz trzeba zagęszczać.
Drut niedługo zdejmuję następnym razem trzeba sie postarać :-D
 
 
viopola 
wiola p.

Pomogła: 3 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 13 Lut 2009
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 2010-05-01, 16:08   

witam pozwolę sobie podpiąć sie pod mtemat , powiedzcie co o tym sądzicie , czy dobrze założony drut i co poprawili byście w kształcie
Ostatnio zmieniony przez viopola 2010-05-01, 16:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group