Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak kształtować ?
Autor Wiadomość
młody
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-06, 17:07   Jak kształtować ?

Hejka.
pierwsze moje pytanie , to jaki to gatunek ? (zdjęcia niżej)
Jakie macie propozycje na kształtowanie ? (najlepiej dajcie jakieś korektory na fotce :P )
nie chciałem robić drugiego tematu w dziale "Jaki to gatunek?" , więc tutaj zapytałem co to za roślina :)









aha , jeszcze jedno :D Outdoor , czy Indoor ?
pozdro dla Was :)
Ostatnio zmieniony przez młody 2010-05-06, 18:11, w całości zmieniany 7 razy  
 
 
młody
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-06, 17:19   

Jak to załączyć ?
 
 
loongi 

Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Lut 2010
Skąd: Promna
Wysłany: 2010-05-06, 19:43   

To jest jakaś odmiana świerku lub jodły, czyli outdoor, jeżeli jest w domu wo wynieś go na świeże powietrze...z formowanie to się wstrzymaj, to jest młoda roślina i po wyglądzie podłoża wnioskuje że jest on świeżo kopany wiec poczekaj aż się przyjmie i urośnie bo na razie nie ma co formować.
_________________
Pozdrawiam
Sebastian Dawidowski
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2010-05-06, 20:27   

co chcesz kształtować bo niema co
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
młody
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-06, 21:03   

WIem ;d dzisiaj był kopany :D
a jak myślisz , w wakcaje (pod koniec wakacji) jak już wyrośnie bardziej to dobry okres na formowanie ?
pozdro ;p

ale chciałbym dokładnie wiedzieć , czy to świerk czy jodła :P
spróbujcie :D bo chcę wiedzieć co lubi ;]

Aha , no i ogólnie nadaje się na bonsai ?
Da się już wywnioskować , jaki byłby z tego styl ? :D
Ostatnio zmieniony przez młody 2010-05-06, 21:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mickel
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-06, 21:16   

To jest cis też outdoor.
 
 
SirDejw 
Dawid Markiewicz


Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2010-05-07, 01:32   

Proponuję jednak przenieść temat do działu "jaki to gatunek"

To jodła pospolita.

Młody, wiesz po co wykopałeś tą jodełkę? Czym Cię ujęła? Jaki masz na nią plan? Nie sądzisz, że roztropniej byłoby dowiedzieć się wcześniej co to za gatunek i czy warto niszczyć fragment ekosystemu?

Forum służy przede wszystkim do znajdowania na nim odpowiedzi na pytania i poszerzanie naszej wiedzy a nie do tego aby się pochwalić że wykopałem iglaka w maju i w zasadzie to wszystko co wiem w temacie, a teraz drodzy czytelnicy pomóżcie.... Bieda
_________________
http://dawidmarkiewicz.blogspot.com/
 
 
młody
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-07, 17:27   

SirDejw napisał/a:
Proponuję jednak przenieść temat do działu "jaki to gatunek"

To jodła pospolita.

Młody, wiesz po co wykopałeś tą jodełkę? Czym Cię ujęła? Jaki masz na nią plan? Nie sądzisz, że roztropniej byłoby dowiedzieć się wcześniej co to za gatunek i czy warto niszczyć fragment ekosystemu?

Forum służy przede wszystkim do znajdowania na nim odpowiedzi na pytania i poszerzanie naszej wiedzy a nie do tego aby się pochwalić że wykopałem iglaka w maju i w zasadzie to wszystko co wiem w temacie, a teraz drodzy czytelnicy pomóżcie.... Bieda



To forum umiera ... zadasz pytanie bo jesteś początkującym i chcesz dowiedzieć się jakie mają propozycję na Twoje drzewko , ale i tak Cię zgnoją :-/



no dobra ... powie mi ktoś "mądry" , czy jeżeli drzewko będzie już dobrze ulistnione i będzie grubsze , to czy pod koniec wakacji mogę zacząć formowanie ? Pytam , bo np. Przesadzanie powinno robic się wiosną , a drutowanie ?
Ostatnio zmieniony przez młody 2010-05-07, 17:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-05-08, 08:25   

Jeśli chodzi o gatunek, to stawiałbym na świerk. Jeśli chodzi o umieranie forum, to się z Tobą nie zgodzę. Forum jest po prostu zawalane postami, jakie m. in. Ty napisałeś. Poświęć trochę czasu i przejrzyj je. Dowiesz się, że na razie jest to niemal sadzonka i zanim przystąpisz do jakichkolwiek zabiegów musisz stworzyć temu dzieciakowi idealne warunki do rozwoju, żeby mieć z czego formować. Tymczasem codziennie ktoś wstawia fotkę maleństwa i oczekuje na gotowy przepis. Podstawowa zasada - nie wiesz co masz z drzewkiem zrobić, to go nie bierz. Jeśli nie wiesz jak ma wyglądać Twoje drzewko w przyszłości to nie zadawaj pytań o formowanie, bo każdy styl wymaga innego formowania. A z tego drzewa możesz zrobić WSZYSTKO. Tylko sam musisz wiedzieć co. Przewiduję, że w krótkim okresie czasu drzewko Ci padnie (termin kopania, gleba w jakiej posadziłeś, brak doświadczenia) i Twoja obecność na forum zakończy się (podobnie jak u mnóstwa innych ze słomianym zapałem). Pozostanie temat - nieprzydatny, bo znowu pojawi się ktoś, kto wykopie roślinę i zada takie same pytania. I tak wkoło Macieju.
 
 
mickel
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-08, 15:30   

niech sam porówna bo najlepiej wie jak wygląda.
jodła
cis
świerk
 
 
SirDejw 
Dawid Markiewicz


Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2010-05-11, 00:12   

Bardzo dobrze to ująłeś Arminie. Taka specyfika tego forum. Temat do odstrzelenia po paru tygodniach.
_________________
http://dawidmarkiewicz.blogspot.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group