Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
początek przygody z bonsai
Autor Wiadomość
dzem3
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-31, 18:36   początek przygody z bonsai

Witam wszystkich!

Od zawsze fascynowała mnie sztuka bonsai.
Miałem kilka pseudo drzewek zakupionych w marketach, ale szybko padły. Obecnie mam jedno, które ledwo zipie główny pień próchnieje a wokół są nowe gałązki przyrosty, które oplątałem dookoła pnia.
Ale nie o tym chcę tu pisać. Będąc ostatnio na zakupach nabyłem jałowiec płożący. Kupiłem go i donicę a'la do bonsai. Po przyjeździe do domu przesadziłem i zacząłem formować. Podobały mi się zawsze bonsai w stylu "pochylone wiatrem" (nie wiem jak to się fachowo nazywa). Pozwolę sobie zamieścić poniżej kilka fotek z nadzieją na jakieś rady sugestie z waszej strony. Dwa pierwsze zdjęcia to drzewko posadzone nie do końca uformowane, dwa kolejne to już raczej finalny kształt jaki mi się podoba. Nie oznacza to jednak, że gdyby ktoś z Was miał jakieś pomysły co do zmiany kształtu i wyglądu to tego nie zrobię wprost przeciwnie będę wdzięczy za podpowiedzi i pomoc. Mam jeszcze pytanie czy w/w odmiana jałowca nadaje się do uprawy w domu a jeśli tak to jakie warunki muszę mu zapewnić by cieszył mnie i moich bliskich długie lata. Za wszelkie odpowiedzi z góry dzięki!!!!!!!!











I jeszcze jedno wiem, że drutowanie nie jest profesjonalne, ale nie miałem niestety w domu ani rafii ani innego drutu więc wykorzystałem to co miałem.
 
 
komski
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-31, 18:43   

Moim zdaniem wszystkie gałązki powinny znajdować się po dolnej stronie pnia (jak to można tak nazwać) czyli po lewej.To jest tylko moje zdanie jako początkującego więc nie musisz się tym sugerować ;-)
 
 
Pit-B 
Piotr Brożek


Pomógł: 8 razy
Wiek: 46
Dołączył: 16 Maj 2007
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2010-03-31, 20:42   

Popełniłeś błąd każdego "od zawsze zafascynowanego sztuką..." kupiłeś rośline nie sprawdzając jakich wymaga warunków przesadziłeś, ukształtowałeś... zastanawiasz się czy przeżyje. Jeżeli pojęcie dom to również ogród i zewnątrz to twoja roślinka się nadaje.
_________________
Piotrek
http://www.kwiatyagnieszki.pl/
 
 
gacek
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-31, 23:01   

Jaki to ma byś styl? Jak na fukinagashi, to gałęzie powinny być układane bardziej z kierunkiem wiatru, absolutnie nie tak jak w tej chwili.
Jeśli z kolei chciałeś iść w stylu shakan, to pochylenie chyba zbyt duże...

I odpowiadając na Twoje pytanie:
Nie, żaden jałowiec nie nadaje się do uprawy w domu. Praktycznie żaden iglak się do tego nie nadaje. Jeśli zastanawiasz się dlaczego drzewko Ci umiera - to jest najbardziej prawdopodobna odpowiedź.
Powiedz proszę, w jaką mieszankę glebową go przesadziłeś?
 
 
WAINER
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-12, 23:18   

Witam rodaka z Chełma o ile to Chełm w lubelskim :) odnośnie twoich pytań proponuje ci zostawic ta sadzonke na 2-3 lata i dopiero decydowac o ostatecznym kształcie bo jest jeszcze za młoda. z tego co widze dniczke masz taką jakich ja pare przerobilem i niestety musze cie rozczarowac bo kompletnie nienadają sie do zimowania drzewka na mrozie (trzaskają przy niewielkich mrozach) a tak jak piszą inni niema mowy o wniesieniu iglaka do pomieszczenia. Pozdrawiam.
 
 
dzem3
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-22, 16:02   

i ja witam rodaka z chełma może pochwalisz się swoimi drzewkami chętnie bym je obejrzał! Zamieścisz tu coś??
 
 
WAINER
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-04, 20:51   

raczej niepokazuje swojej kolekcji ale dla rodaka podrzuce pare fotek moich perełek :)
cała kolekcja to ponad 40 sztuk.

DSC01638.JPG
Plik ściągnięto 4000 raz(y) 57,51 KB

Ostatnio zmieniony przez WAINER 2010-05-04, 21:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
WAINER
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-04, 20:57   

klon

DSC01634.JPG
Plik ściągnięto 3989 raz(y) 58,51 KB

Ostatnio zmieniony przez Łukasz Czarnecki 2011-02-15, 21:30, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Arrrr 
Arkadiusz Poźniak


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lut 2008
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-05-04, 21:05   

WAINER a to nie ty może rok temu sprzedawałeś swoje drzewka??? na allegro??
Z tego co pamiętam to syn właściciela drzewek je sprzedawał? :-|
 
 
WAINER
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-05, 21:15   

Mozna tak powiedziec bo to bardzodobry znajomy sprzedawal swoja kolekcje
 
 
kubik1985
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-06, 10:00   

mam pytanko o tą sosenke, jaki to gatunek?
 
 
WAINER
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-02, 00:31   

To jest nasza rodzima sosna pospolita
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group