Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Karmona drobnolistna (?) - POMOCY
Autor Wiadomość
nya
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-12, 14:24   Karmona drobnolistna (?) - POMOCY

Dostałam w styczniu bonsai chyba jest to karmona drobnolistna drzewko mialo na poczatku zywo zielone listki blyszczace i wygladalo na zdrowe, po jakis 2 miesiacach troszke zmarnialo a potem bylo juz tylko gorzej...listki zaczely zolknac i opadac w coraz wiekszej ilosci..dodatkowo pojawil sie bialy nalot przy ogonku listka i na lodyzkach a takze i na lisciach wygladalo to jak biala wata w dotyku takie kleiste a na korze nawet sie blyszczalo..poszukalam rad na forum o dowiedzialam sie ze to moze byc albo grzyb(drzewko podlewalam dosc czesto a w dodatku spryskiwalam cale bo u mnie w domu jest bardzo suche powietrze, stoi blisko okna w bardzo jasnym pokoju ale nie na sloncu, zadnych przeciagow. Pani ze sklepu ogrodniczego powiedzial ze to moze nie byc grzyb tylko wełnowiec i polecila kupic środek owadobójczy w aerozolu firmy Bayer:P ale nie pisze na nim ze do bonsai sie nadaje ale Pani twierdzila ze nie zaszkodzi mu..kupilam tez taki w saszetkach do rozpuszczenia w wodzie p.grzybiczy srodek i spryskalam drzewko tydzien pozniej znowu troche bardzije zmarnialo..a bialy nalot nie znikal wiec podlalam tym p/grzybiczym 2 dni pozniej wszystkie listki zzolkły uschly i oblecialy..da sie jeszcze uratowac to drzewko co robic ??



Uploaded with ImageShack.us
 
 
lukipela 
Paweł F.

Pomógł: 59 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: lublin
Wysłany: 2010-07-12, 19:09   

Sądząc po wyglądzie raczej nic już z tej karmony nie będzie.Z opisów objawów podejrzewam że pani w sklepie miała rację i to nie był grzyb.Albo za późno opryskałaś tym owadobójczym środkiem,albo jakiś lipny Ci wcisnęli,albo były inne błędy w hodowli które dobiły drzewko...w tej chwili trudno powiedzieć.
To że na opakowaniu nie jest napisane że środek nadaje sie do bonsai,o niczym nie świadczy - przecież bonsai to normalna roślina tylko inaczej hodowana.
 
 
 
peper50 
Bartłomiej Olejnik


Pomógł: 40 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Lip 2009
Skąd: Radomsko/Częstochowa
Wysłany: 2010-07-12, 20:38   

Może poczekaj jeszcze trochę... załóż reklamówkę na drzewko czy coś... Na karmonach się nie znam ale może jest jakiś ratunek dla niej?
_________________
"Jeżeli chcesz się napić wody
musisz to zrobić sam.
Żaden opis wody
nie zastąpi ci jej."

http://bartlomiejolejnik.blogspot.com
 
 
 
nya
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-12, 22:17   

szkoda ze juz chyba nie ma ratunku...a jeszcze gdzies wyczytalam ze moze ziemie wymienic? moze to cos pomoc?( gdzies wyczytalam ze nie robi sie tego w lipcu..) a jeszcze mi sie przypomnialo, ze zgodnie z czyimis wskazowkami te biale naloty wacikiem z alkoholem przemylam..ale to takim slabym wiec to chyba nie zaszkodzilo?
 
 
violkaa
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-22, 17:47   

witwm mam takie pytanko nie wiem co zrobic z moja carmona wyglada identycznie jak ta ze zdjecia wyzej jednak nie ma zadnych bialych nalotow poprostu odpadly jej wszystkie listki co do jednego i wcale nie byly suche przed opadnieciem poprostu zielone zdrowo wygladajace liscie pospadaly Mam ja juz ponad pol roku i to bez lisci trzymam ja z nadzieja ze jeszcze odrzyje dbam tak jak zawsze podlewanie raz w tygodniu zależy od ziemi czy jest sucha i codziennie zraszam ja woda Slyszalam ze jesli zdrapie sie kore z galazek i pod nia jest zielono to jeszcze roslina zyje u mnie jest blado zielony kolorek to chyba znaczy ze jeszcze carmona zyje sama juz sie pogubilam i nie wiem co by tu zrobic moze ktos mi pomoze i cos doradzi w zwiazku z carmona czy ja juz spisac na straty czy moze cos kombinowac :help: POMÓŻCIE PROSZE :-(
 
 
viopola 
wiola p.

Pomogła: 3 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 13 Lut 2009
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 2010-07-22, 18:54   

moja karmona tez miała takie cięzkie chwile , ale wydobrzała i ma sie dobrze , nie lubiła przesuszenia zawsze wtedy gubiła liscie

gorzej jesli ją przelałas , moze gniją jej korzenie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group