Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przed rozpoczęciem przygody - potrzebna pomoc w wyborze :)
Autor Wiadomość
maxon
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-14, 22:09   Przed rozpoczęciem przygody - potrzebna pomoc w wyborze :)

Witam serdecznie wszystkich użytkowników i bonsaistów,

Dopiero planuję rozpocząć przygodę z drzewkami Bonsai, muszę przyznać, że od zawsze mnie one ogromnie interesowały, lecz jakoś nie miałem głębszej potrzeby na integrację z nimi. W tym roku postanowiłem sprezentować takie drzewko moim rodzicom, wiem, że się im spodoba, gdyż od lat są bardzo zaprawionymi ogrodnikami i hodują masę roślin ozdobnych itp. Wiem, że Bonsai to nie jest zwykła roślina stąd ten wątek. Bardzo chciałbym prosić Was, moi drodzy, o pomoc w wyborze idealnej rośliny (gatunku, wieku), interesuje mnie "wersja" indoor. Chciałbym, żeby była wstępnie ukształtowana, widziałem na allegro wiele roślinek w różnych cenach, mnie interesuje kwota do 100 zł (dużo? mało?). Bardzo proszę o pomoc, będę wdzięczny za jakieś linki do konkretnych ofert, bo ja co tu dużo kryć - nie ogarniam wszystkich :)

Pozdrawiam
maxon
 
 
ItalianCopper 
Mateusz


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 05 Sie 2010
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-11-15, 07:42   

Jak chcesz kupić roślinę, z której będziesz na pewno zadowolony to polecam akademię bonsai(Wrocław). Tu jest ich strona gdzie można zamówić drzewko. http://www.bonsai.pl/sklepdomowe.php
Generalnie odradzam kupowania bonsai oferowanych przez markety, zazwyczaj masa problemów jest z nimi a estetyką nie zachwycają
_________________
Jeżeli nie wiesz co to jest baner reklamowy zapraszam do zapoznania się z ofertą drukarni wielkoformatowej.
 
 
wesoly 
Mateusz W.

Dołączył: 13 Maj 2010
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2010-11-15, 11:45   

Nie wiecie moze czy wysyłają oni te drzewka pocztą/kurierem, czy trzeba do nich jechac osobiscie? :>
 
 
ItalianCopper 
Mateusz


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 05 Sie 2010
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-11-15, 14:23   

Czytanie ze zrozumieniem się kłania
Cytat:
Istnieje możliwość sprzedaży wysyłkowej, lecz w tym przypadku konieczny jest kontakt telefoniczny z naszą firmą w celu ustalenia sposobu wysyłki. Drzewka wysyłamy po wpłynięciu na nasze konto zapłaty za drzewko i transport.
_________________
Jeżeli nie wiesz co to jest baner reklamowy zapraszam do zapoznania się z ofertą drukarni wielkoformatowej.
 
 
stachu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-15, 22:39   

ja powiem tak, w tym sklepie nie kupowałem ale z racji że właścicielem jest Pan Pietraszko mogę z czystym sumieniem polecić ale jeśli chcesz typowy całoroczny indoor to tylko fikus. Wszystkie wiązy i karmony potrzebują specjalnych warunków w zimie a jeśli nie jesteś w stanie ich im zapewnić to daj sobie spokój. W ofercie bonsai.pl jest kilka bardzo fajnych fikusów z tym że oni drzewka wysyłają tylko poprzez przesyłkę konduktorską wtedy musisz się upewnić że masz w swoim mieście bezpośrednie połączenie PKP z Wrocławiem. Jeśli nie to musisz jechać osobiście. Najlepiej zadzwoń i się wszystkiego dowiesz.
Pozdrawiam Mateusz :)
 
 
peper50 
Bartłomiej Olejnik


Pomógł: 40 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Lip 2009
Skąd: Radomsko/Częstochowa
Wysłany: 2010-11-15, 23:18   

Ja na początek polecam ligustra. Łatwy w pielęgnacji, nie ma z nimi żadnych problemów. Cały rok zielony. Dużo nowych przyrostów w krótkim czasie.
_________________
"Jeżeli chcesz się napić wody
musisz to zrobić sam.
Żaden opis wody
nie zastąpi ci jej."

http://bartlomiejolejnik.blogspot.com
 
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2010-11-16, 06:36   

Za stówkę to za dużo nie powalczysz, fikus będzie dobry
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group