Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
klon palmowy - start od sadzonki
Autor Wiadomość
sledzinho
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-01, 20:41   klon palmowy - start od sadzonki

Na wstępie witam wszystkich serdecznie ;)

W mojej pokaźnej kolekcji drzewek znajduje się karmona drobnolistna, którą traktowałem jako "tester", kupiłem ją w rozwiniętej formie, ćwiczyłem drutowanie, przycinanie i pielęgnację. oczywiście nikt nie ucierpiał podczas tych zabiegów, a drzewko ma się wspaniale :) jednak na tym kończy się moje doświadczenie. chciałbym zacząć formowanie drzewka od podstaw, tj od sadzonki. i z tym wiążą się moje pytania.

zakupiłem klona palmowego, lecz chciałbym trzymać go indoor. ile czasu musi minąć, by móc dokonywać pierwszych małoinwazyjnych zabiegów? rok, czy może dłużej? chciałbym tez spytać jak dbać o te sadzonkę, tj a jakim nasłonecznieniu, wilgotności podłoża ja utrzymywać, generalnie w jakich warunkach ma dojrzewać.

dzięki z góry za poświęcony czas i proszę o wyrozumiałość :)
 
 
ItalianCopper 
Mateusz


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 05 Sie 2010
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-11-01, 21:36   

Witaj. Tak więc brakuje Ci teorii, przede wszystkim klona palmowego jak i żadnego innego nie możesz trzymać indoor. Odnośnie zabiegów to zależy od kondycji drzewka i tego co chcesz uzyskać. Odnośnie pielęgnacji to jest dużo informacji w internecie na temat tych roślin. Od razu mówię, że nie jest to najłatwiejszy gatunek drzewa w uprawie w naszym klimacie więc najpierw nabierz trochę wiedzy na jego temat
_________________
Jeżeli nie wiesz co to jest baner reklamowy zapraszam do zapoznania się z ofertą drukarni wielkoformatowej.
 
 
bronekaug
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-05, 19:32   

witam ja też własnie tylko co dostałem klona palmowego i tak samo sadzonke i takrze chcialem trzymać go Indoor bo inaczej nie moge. mieszkam w bloku i niemam gdzie wystwaic drzewka na dwór wiec nie mam innego warunku musze trzymac go w domu wiec niema zadnej szansy by przezył
 
 
stachu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-05, 21:11   

bronekaug,
po pierwsze to pisz poprawnie bo Twoje błędy aż rażą w oczy
a po drugie to jeżeli masz mimo wszystko tego klona trzymać w domu to może lepiej go komuś oddać bo wydatek to niewielki a zawsze uratujesz drzewko
 
 
radosai 
Radosław K


Pomógł: 4 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Lip 2010
Skąd: uk
Wysłany: 2010-11-05, 21:41   

Panowie wstawcie sobie do domu lipę, kasztana i inne drzewa rosnące na zewnątrz. I powodzenia życzę, albo poczytajcie to forum i nie zawracajcie już głowy tematami oczywistymi. Ile razy trzeba pisać outdoor NIE JEST indoor. A tak przy okazji do domu z taką wiedzą i zapałem polecam schefflera
Pzdr Radek K.
_________________
"Delicate Branches
Roots caress a simple pot
White blossoms shimmer
The essence of all forests
Lives here in one small tree"
- Matsuyama Mokurai
Ostatnio zmieniony przez radosai 2010-11-05, 22:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
seedkris 
seedkris


Pomógł: 28 razy
Wiek: 62
Dołączył: 01 Gru 2007
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2010-11-06, 09:04   

Raczej w domu masz okna z parapetami. zewnętrzny parapet okienny jest do zaakceptowania do uprawy wytrzymałych gatunków drzew. Klon palmowy może takiego miejsca nie przetrwać.
_________________
Pozdrawiam Krzysztof
 
 
wesoly 
Mateusz W.

Dołączył: 13 Maj 2010
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2010-11-06, 12:27   

zawsze na parapet zewnętrzny możesz nakładke kupić bądź zmajstrować :) taka deska na stelażu :] w którejś książce nawet widziałem przykład takiego mini ogródka balkonowego ^^
 
 
seedkris 
seedkris


Pomógł: 28 razy
Wiek: 62
Dołączył: 01 Gru 2007
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2010-11-06, 12:56   

Klon palmowy jest dosyć wrażliwy na mrozy i silne wiatry. W Toronto może mieć zbyt surowe warunki.
_________________
Pozdrawiam Krzysztof
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group