Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Formowanie gałęzi.
Autor Wiadomość
jakubek666
[Usunięty]

  Wysłany: 2010-12-22, 19:42   Formowanie gałęzi.

Witam.
Właśnie kupiłem sobie drzewko i chciałbym wiedzieć czy gałęzie mogą być uformowane na dół czy muszą być pod kątem 90 stopni lub wyżej. Z góry dzięki za odpowiedz.
 
 
Bartłomiej
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-22, 20:06   

Ty Jakubek,a ile Ty masz lat co? bo chyba nic Ci się nawet nie chciało przejrzeć na forum.

Co to za drzewko? ile lat jaki gatunek upload może kilku zdjęć? NO ok może chociaż jedno zdjęcie ;) wtedy może coś się dowiesz.

Na początek CZYTAJ CZYTAJ i jeszcze raz CZYTAJ jakąś literaturę jest kilka na prawdę bardzo dobrych lektur na temat bonsai i jego podstaw,
 
 
jakubek666
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-22, 20:45   Formowanie gałęzi.

Jest to wiąz drobno listny. Nie wiem ile ma lat bo dostałem je.

Nie chce żebyś pisał cały poradnik tylko powiedział czy jak gałęzie idą w różne strony (między innymi na dół) to drzewko źle będzie się rozwijać?
Na początku napisałem, że kupiłem je bo zapłaciłem symboliczne grosze za nie :)
 
 
Bartłomiej
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-22, 22:33   

Jak dla mnie to tu za bardzo nie ma co kształtować ;) trzeba tylko poprzycinać gałęzie bo widać, że rosło sobie dziko... Widać rany po drutach biedne drzewko. Wyczyść rdzę jakąś miękką szczoteczką do zębów. W sumie tutaj to nic więcej nie zrobisz... pień jest uformowany chyba, że w grę wchodzi jakieś poważniejsze cięcie gałęzi, ale to pozostawiam w gestii kogoś bardziej obeznanego.

Jednym z kierunków formowania jest ułożenie linii gałęzi w dół co sprawia wrażenie starszego drzewa gdzie konary uginają się pod wpływem ich ciężaru...

Nie będę pisać poradnika bo jest to napisane w każdym co lepszym poradniku na temat bonsai.
 
 
jakubek666
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-23, 11:26   Formowanie gałęzi.

Dzięki za odpowiedź.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group