Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sagereia i Fikus - dwa zapuszczone krzaki...
Autor Wiadomość
zaboleqqq 

Dołączył: 08 Sty 2013
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-07-06, 19:29   Sagereia i Fikus - dwa zapuszczone krzaki...

Cześć,

Dostałem od znajomego dwa drzewka, które są delikatnie mówiąc zapuszczone :/ . Ja sam przygodę z bonsai zacząłem całkiem niedawno. Moja karmona, podocarpus i wiąz mają się bardzo dobrze ale miałem nad nimi kontrolę od samego początku i nie dopuściłem do zapuszczenia . A no i jest jeszcze pieprzowiec.

Te dwa zarośniętę drzewka to sageretia i chyba jakiś fikus ale nie jestem pewien bo taki zarośnięty to nic nie przypomina ;) . Foty drzewek znajdują się w załączniku. Będę bardzo wdzięczny za pomoc w doprowadzeniu ich do ładu. Chociaż pewnie bez krytycznych cięć się nie obędzie.

Mam jeszcze jedno pytanie co do pieprzowca. Drzewko jest dość młode i zastanawiam się czy czas już je zagęszczać. Poprzycinałbym gałązki do dwóch pędów, potem pozwalał odrosnąć do 6 pedów i znowu bym przyciął aż się trochę nie zagęści. Tylko pytanie czy lepiej uszczykiwać te listki palcami, skoro łodyga jest niezdrewniała? Te dwie gałązki na dole bym zlikwidował.

sageretia1.JPG
Sageretia
Plik ściągnięto 1498 raz(y) 219,68 KB

sageretia2.JPG
sagertia2
Plik ściągnięto 1504 raz(y) 209,59 KB

sageretia3.JPG
sageretia3
Plik ściągnięto 1497 raz(y) 187,87 KB

sageretia4.JPG
sageretia4
Plik ściągnięto 1497 raz(y) 197,06 KB

fikus.JPG
fikus
Plik ściągnięto 1505 raz(y) 188,54 KB

pieprzowiec1.JPG
pieprzowiec1
Plik ściągnięto 1504 raz(y) 163,23 KB

pipeprzowiec2.JPG
pieprzowiec2
Plik ściągnięto 1502 raz(y) 194,78 KB

 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2013-07-09, 06:33   

Fikus to marchewa, dbaj o nią niech sobie żyje, przecież to istotka żywa, bonsai z niego nie będzie, pieprzowiec to inna para kaloszy, nie wiem jak to powiedzieć, ale jeden liść ma parę małych listków, niema co ciąć, a sege bym chlasnął.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
zaboleqqq 

Dołączył: 08 Sty 2013
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-07-11, 10:20   

Fakt, pieprzowiec jest dość młody więc póki co nie ma go co przycinać. Pytanie tylko jak go w ogóle przycinać. Myślałem, żeby go zostawić do przyszłej wiosny i wtedy zobaczyć jak będzie wyglądał - wtedy bym zaczął go kształować. Ma już ucięty pień więc za wiele się z niego chyba zrobić nie da (myślałem o miotle ale to chyba za trudnę dla początkującego a i tam by pewnie lata zajęło).

Co do sagereti to boję się o efekt ostateczny po cięciu... Sporo gałęzi blisko pnia jest suchych i nadaje się tylko do całkowitego usunięcia. Liście są dość duże i pewnie należało by je prawie całkowicie usunąć (te co zostaną po usunięciu gałęzi) ale nie wiem czy to nie za dużo dla rośliny. W ogóle to myślałem nad stylem dla tego drzewka. Być może roślinka nadaje się na styl kępowy - nie wiem co z nią zrobić a i tak pewnie muszę ją dość mocno przyciąć...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group