Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilku letni fikus, nigdy nie kształtowany
Autor Wiadomość
Stachers
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-06, 14:25   Kilku letni fikus, nigdy nie kształtowany

Cześć wszystkim
Jestem to mój pierwszy post- zarejestrowałem się dzisiaj, aczkolwiek od dłuższego czasu przeglądam forum.
Od około 1,5 roku jestem posiadaczem kilku letniego fikusa (zdjęcie poniżej), którego otrzymałem od koleżanki. Natomiast od roku hoduje bonsai ze szczepki w/w. Małe drzewko bardzo mi sie podoba, rośnie jak na drożdżach. Problem mam natomiast ze starszym fukusem.

Drzewko ze zdjęcia nigdy nie było w żaden sposób formowane. Rosło u znajomej samo z siebie, jedynym zabiegiem pielęgnacyjnym o jakim wiem było przycinanie.
Na dzień dzisiejszy ma ono ok 50 cm wysokości średnica pnia od podstawy 1,5 cm wyżej 1 cm.
Zastanawiam się czy da się coś z tym drzewkiem zrobić. Z tego co już wyczytałem raczej nie powinno być problemu.
Z uwagi na dzisiejszy wygląd drzewka i jego "warunki naturalne" odpowiedni wydaje mi się styl Fukinagashi (drzewko przechylone od wiatru). Drzewko jest gęsto porośnięte z jednej strony, druga jest prawie pozbawiona gałęzi. Do tego już teraz jest delikatnie przechylone.
Zastanawiam się tylko w którym miejscu poprzycinać drzewko, żeby przystosować je do tego stylu. Czy całkowicie wyciąć gałęzie z lewej strony drzewa, czy je po prostu poprzeginać na prawą stronę?
Oczywiście chcę również wymienić doniczkę.

Gdybym drzewko hodował sam od początku nie bał bym się eksperymentów. Natomiast nie chciał bym zniszczyć drzewka, które otrzymałem w prezencie.
Będę wdzięczny za wszelkie uwagi

Ostatnio zmieniony przez Stachers 2011-07-06, 14:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group