Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Fikus Benjamin początki
Autor Wiadomość
petertabak
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-10, 20:36   

No nie wiem jak z tą solą, ale gdzieś tak wyczytałem, czy to prawda to nie zagwarantuje. Co do proporcjo to miałem już zmieszany piasek ze żwirem więc dałem tak 40% tego i 60% ziemi :) Wodę dobrze chłonie, wszystkie 4 fikusy przesadziłem do takowej mieszanki jak na razie rozwijają się prawidłowo dalej po poprzycinaniu korzeni.
Ostatnio zmieniony przez petertabak 2012-04-10, 20:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TigerStyle 
Piotr


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 24 Sie 2010
Skąd: Bournemouth
Wysłany: 2012-04-10, 22:37   

Ok dzięki.
_________________
"You must think first, before you move"
www.piotrluczak.pl
 
 
kinkonga 

Dołączyła: 17 Cze 2012
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2012-06-18, 20:38   

Dzisiaj zakupiłam w markecie takiego właśnie ficusa. Jestem całkiem początkująca i strzeliłam gafę już na starcie. Pomyślałam sobie "przesadzę je do 3 doniczek, a potem poczytam o tym gatunku i przez ten czas co się będą klimatyzowały pomyślę co z nimi zrobić". A tu kuku. Przesadziłam, wchodzę, czytam i nagle pojawia się jakaś rafia zrastanie pni małych benjaminków i cały misterny plan..

W każdym razie. Czy to w ogóle jest konieczne? Zrastanie pni to jedyny sposób na pogrubienie głównego pnia bonsai czy zabieg, który ma to jedynie przyspieszyc, a z czasem mój ficus sam przyrośnie na długość? Miałam nadzieję zrobić z tego szczęścia 3 drzewka.. czy to znaczy, że nic z tego i teraz muszę je wsadzac znowu do jednej doniczki i owijać rafią?
 
 
wro_bel 
Przemysław Gąsior


Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Sie 2010
Skąd: Rokietnica
Wysłany: 2012-06-19, 08:35   

Owinięcie rafią znacznie przyspiesza pogrubienie pnia, bo jakby nie patrzeć łączysz 3 pnie w jeden. Nie będzie to jednak naturalny pień i zawsze będzie widać choćby najmniejsze ślady łączenia (choć ja u siebie ten zabieg przeprowadziłem).

Generalnie możesz pójść w łączenie rafią, bo będzie szybciej (ale poczekaj z ponownym przesadzaniem jakiś czas) lub dać drzewkom rosnąć (będzie trwało to dłużej, na pewno kilka lat, ale będziesz miała trzy drzewka)
_________________
Mój blog
 
 
kinkonga 

Dołączyła: 17 Cze 2012
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2012-06-19, 20:38   

Wielkie dzięki za wyjaśnienie ;) Zdecydowałam się zostawić tak jak jest, te pędy, które uznałam za zbędne wykorzystałam na sadzonki, a w przyszłym roku zdecyduję czy połączę je z macierzystymi ficusami.
 
 
MaraJade 


Dołączyła: 28 Maj 2012
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2014-03-14, 09:57   

a ja mam takie pytanie - jak kupię fikusa i będę chciała scalic jego pnie to czy mogę też w tym samym momencie go przesadzić? Co powinno się zrobić najpierw?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group