Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka pytań od początkującego
Autor Wiadomość
mrozowski
[Usunięty]

  Wysłany: 2011-12-04, 13:26   Kilka pytań od początkującego

Na początku chciałbym się przywitać, gdyż jest to mój pierwszy post. Wypada także powiedzieć parę słów o sobie, a więc : Mam 24 lata, bonsai interesuje się od kilku lat jednak tylko i wyłącznie jako amator :)
W swoim zbiorze posiadam dwa drzewka i właśnie mam kilka pytań dotyczących jednego z nich:



Drzewko te kupiłem jakiś czas temu (dobrych parę miesięcy temu) w kwiaciarni za grosze, udało mi się je odratować gdyż wyglądało bardzo marnie. Było pozbawione 2/3 liści i przesuszone.

1. Chcę przeprowadzić drutowanie, chciałbym aby ktoś doświadczony nakreślił mi jak mniej więcej zrobić to aby uzyskać najlepszy efekt. (mogę zrobić o ile jest to potrzebne zdjęcie z każdej strony)

2. Drzewko stoi w doniczce, myślę aby je przesadzić do niskiej, płytkiej doniczki. Zrobić to teraz? Czy poczekać do wiosny?

Dziękuję za pomoc :)
Pozdrawiam
Tomek
Ostatnio zmieniony przez mrozowski 2011-12-04, 13:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mirek Drabent 


Pomógł: 16 razy
Wiek: 63
Dołączył: 02 Maj 2010
Skąd: Głogów
Wysłany: 2011-12-04, 21:22   

Ad.1 przeczytaj tematy, które na temat fikusów napisał WOG, to Ci wiele ułatwi,oraz pamiętaj o podstawowych zasadach dotyczących formowania (jedna gałąź-jeden poziom, gałęzie na zewnątrz łuków itd.).Ad.2 na wiosnę.
_________________
Pozdrawiam!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group