Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ilex -> moje drzewko schnie? :(
Autor Wiadomość
Dadaa
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-23, 16:00   Ilex -> moje drzewko schnie? :(

Witam. Coś dziwnego dzieje sie z moim drzewkiem.. dostałam je jakieś trzy tyg. temu. przez dwa tygodnie mialo się cudownie - puszczało pąki, liście ładnie się błyszczały - ogółem wyglądało zdrowo.od tygodnia jednak listki zaczynają marszczyć się, usychać i niektóre opadać. kwiaty również uschły.. i nie rozumiem o co chodzi. codziennie podlewałam drzewko z wyschniętą już ziemią tak długo, aż woda zaczynała się przelewać na podstawkę. z podstawki wodę wylewałam. Listki również codziennie wieczorem spryskiwałam wodą..
Drzewko stoi u mnie na parapecie od strony zachodniej, więc po południu dostaje trochę słońca. Nie nawoziłam drzewka, bo nigdzie takiego nawozu nie mogę znaleźć. Pytając o niego w sklepie obsługa poleciła mi nawóz do roślin zielonych, ale nie bardzo się do niego przekonałam, więc nie kupiłam. możliwe że drzewko nie zdążylo się jeszcze zaaklimatyzować w moim domu, ale nie jestem pewna. Ma ktoś dla mnie jakąś radę? :(
Ostatnio zmieniony przez Dadaa 2009-04-23, 16:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
seedkris 
seedkris


Pomógł: 28 razy
Wiek: 62
Dołączył: 01 Gru 2007
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2009-04-23, 17:26   

Nie napisałaś po której stronie okna stoi. Ostrokrzew jest krzewem do uprawy na zewnątrz.
_________________
Pozdrawiam Krzysztof
 
 
Dadaa
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-23, 22:21   

drzewko stoi od wewnątrz. czytałam, że ostrokrzewy mogą też być w domu.. nie chciałabym go narazić na norweskie(mieszkam w norwegii) silne wiatry, deszcz i śnieg (jesienią i zimą), więc wolałam mieć go u siebie w domu..
Ostatnio zmieniony przez Dadaa 2009-04-23, 22:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mystyk
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-24, 17:40   

wystaw go na jakiś taras czy parapet dobrze go umocuj a doniczkę włóż do jakiegoś pudełka z trocinami żeby korzenie nie przemarzły. Nie podlewaj dzewka o równej godzinie ale w wypadku gdyby zaczęła wysychać ziemia. Outdoory podlewa się żadziej niż indoory bo są narażone na warunki pogodowe. Dzewko powinno się utrzymać.
Pozdrawiam
 
 
Dadaa
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-24, 23:10   

dzięki za odpowiedź.
Czy w nocy równiez musi stać na dworze? Co z robić z nim zimą..?
 
 
Mystyk
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-25, 11:54   

Jeśli noc będzie bardzo chłodna przetrzymaj go w domu. W zimę zrób mu małą szklarnię lub przezimuj go.
 
 
adi_lejwryn
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-10, 15:04   

Też mam taki problem, dostałem ilexa 2 tygodnie temu i obserwuję w ostatnich dniach marszczenie liści, ponad to liście robią się jakby jaśniejsze. Zawsze sprawdzałem stan gleby palcem i dziwiło mnie, że codzień było sucho... Też trzymałem go na parapecie wew. strona na zachodnią stronę. Po przeczytaniu posta widzę jakie błędy popełniłem. Jednak ciekawi mnie czy Tobie też listki wtedy pojaśniały?
Pozdr.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group