Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiąz drobnolistny - usychajace koncówki listków
Autor Wiadomość
magdalenam 

Dołączyła: 19 Cze 2013
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-06-19, 22:47   Wiąz drobnolistny - usychajace koncówki listków

Mam wiąz od marca. ładnie się zaaklimatyzował, puścił dużo nowych lisći i ładnie rósł. Ok.1,5 msc temu kupiłam nawóz w granulkach. Wsadzilam 2 granulki, pol msc temu dołozyłam kolejne. Zauwazyłam ze po nawazenie liscie staly się ladne i blyzszczace. Wiąż zaczoł marniec od jakiegos tygodnia, liście zaczynają mu usychać od konca (niektore galezie sa nietkniete, niektore maja 1-2 listki brzydkie a inne calkiem wypadlu). Dzis zauwazyłam ze jeden nawóz zaplesnial w glebie i wyrzuciłam go (pleśn byla tylko na granulce nawozu). Pare razy w tygodniu stawiam wiaz na parapacie zeby popatrzył na słoneczko(nie bezpośrednie na slonce ale poprostu blizej okna gdzie jest jasniej). Na codzien stoi na biurku (nasloneczniony pokoj).

Za duzo słonca? za mało?
za duzo wody za mało? podlewam go codziennie odrobine rano (wilgotna gleb a nastepnego ranka jest sucha) czasami spryskuje go woda (delikatnie)

Dodam ze zawsze mial pare listków takich wysuszonych ale teraz to jest ich baaardzo duzo :(




przed miesiacem
teraz
lisc
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2013-06-20, 06:48   Re: Wiąz drobnolistny - usychajace koncówki listków

magdalenam napisał/a:
Pare razy w tygodniu stawiam wiaz na parapacie zeby popatrzył na słoneczko(nie bezpośrednie na slonce ale poprostu blizej okna gdzie jest jasniej). Na codzien stoi na biurku (nasloneczniony pokoj).

Dla wiąza nawet parapet jest czasami niewystarczający. Przestaw go tam na stałe.
 
 
magdalenam 

Dołączyła: 19 Cze 2013
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-06-20, 11:38   

Tylko wydaje mi się ze odkad zaczelam go tam stawiac to usychanie tych lisci się nasililo. Nie wiem tylko czy to moja paranoja czy istnieje taka mozliwosc.
 
 
MaciekMM 
Administrator


Pomógł: 38 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Kwi 2012
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-06-20, 11:42   

Ogólnie częste zmiany stanowiska nie są zalecane. Postaw jak armin, radzi na parapecie a jeszcze lepiej wystaw na dwór jeśli masz możliwość i zadbaj o właściwą wilgotność. Drzewko się za kilka dni zaaklimatyzuje do nowego miejsca (posypią się kolejne żółte liście :-) ) ale koniec końców będzie to lepsze dla drzewka.
_________________
Pozdrawiam Cię Gość
Maciej Pietrzak
 
 
magdalenam 

Dołączyła: 19 Cze 2013
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-06-20, 12:01   

drzewko przestawione. ;)
a pytanie na przyszlosc. zima/jesien tez na parapecie? okna nieszczelne i zima wieje chlodem :P
 
 
MaciekMM 
Administrator


Pomógł: 38 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Kwi 2012
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-06-20, 15:55   

Optymalne temp zimą dla wiązu to +5-+10stC. Tak można zimować rośliny nawet słabo przygotowane. Do zimy daleko to zdążysz doczytać więcej :-)
PS wiąz nie jest do końca tzw indoorem. Zalecane jest jego zimowanie a w okresie wzrostu stanowisko poza domem.
_________________
Pozdrawiam Cię Gość
Maciej Pietrzak
 
 
magdalenam 

Dołączyła: 19 Cze 2013
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-07-20, 18:13   

parapet bardzo mu pomógł ;) drzewko ma tyle listków na jednej łodydze co nigdy. Dziękuje bardzo :) )
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group