Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jałowiec wstępne formowanie
Autor Wiadomość
Arrrr 
Arkadiusz Poźniak


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lut 2008
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-04-24, 21:19   Jałowiec wstępne formowanie

Heja przedstawiam wam ostatnie wypociny. Drzewko jest wstępnie formowane
Przed formowaniem wyglądało tak

Po formowaniu
 
 
peper50 
Bartłomiej Olejnik


Pomógł: 40 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Lip 2009
Skąd: Radomsko/Częstochowa
Wysłany: 2012-04-24, 22:44   

Wygląda sympatycznie ale nie wiem czy to jest odpowiednia forma dla tego jałowca. Przewala się strasznie na lewo. Nie wiem za bardzo do czego dążysz ale z chęcią będę obserwował postępy.

Pozdrawiam.
_________________
"Jeżeli chcesz się napić wody
musisz to zrobić sam.
Żaden opis wody
nie zastąpi ci jej."

http://bartlomiejolejnik.blogspot.com
 
 
 
Arrrr 
Arkadiusz Poźniak


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lut 2008
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-08-15, 20:29   

Minęło trochę czasu od ostatniej aktualizacji, wiec wrzucam fotkę jałowca. Drzewko rośnie jak oszalałe. Trochę skróciłem je z wysokości. Ale jeszcze jakoś tak za bardzo obszerne jest :roll:
 
 
TigerStyle 
Piotr


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 24 Sie 2010
Skąd: Bournemouth
Wysłany: 2012-08-15, 23:14   

Witam,

Zgadzam się z peper50, widze zmiany na lepsze, ale drzewko nadal leci w lewo ;-) . Gratuluję jednak postępów bo ogólnie rzeczywiście fajnie rośnie i się prezentuje.

Pozdrawiam
_________________
"You must think first, before you move"
www.piotrluczak.pl
 
 
peper50 
Bartłomiej Olejnik


Pomógł: 40 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Lip 2009
Skąd: Radomsko/Częstochowa
Wysłany: 2012-08-16, 11:03   

Jak dla mnie masz bomba materiał i ułożenie zieleni jest super, przynajmniej na zdjęciu. Widać, że dużo pracowałeś nad tym jałowcem. Masą zieleni się nie przejmuj bo tym możesz sterować.

Co do całej formy. Wydaje mi się, że byłoby lepiej górną część nagiąć w prawą stronę. To tylko gdybanie bo z tych zdjęć mało widać i nie mam pojęcia czy coś takiego jest w ogóle możliwe. Przesuwając wierzchołek, przesuwasz i środek ciężkości rośliny. Zrobiłem virta coś tam usuwając a w drugim przesuwając w prawo ale chodzi mi tylko o to, żebyś zobaczył jak zmienia się w oczach stabilność rośliny po zmianie środka ciężkości. Zamiast ruszać wierzchołkiem można korygować kątem nasadzenia. Ale to jak mówię, z fotki mało widać bo na tle zieleni i mało wyraźna a po drugie właściciel wie co chce osiągnąć. Z resztą co ja się rozpisuję, doskonale wiesz o co mi chodzi. Pień masz skierowany w lewo, wierzchołek też w lewo. Bardziej stabilnie wyglądałoby gdyby pień był w lewo a wierzchołek w prawo. Tak samo jest z ilością zieleni, pień wygięty w lewo to masa zielona bardziej po prawej stronie.

Pozdrawiam serdecznie.
_________________
"Jeżeli chcesz się napić wody
musisz to zrobić sam.
Żaden opis wody
nie zastąpi ci jej."

http://bartlomiejolejnik.blogspot.com
Ostatnio zmieniony przez peper50 2012-08-16, 11:09, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Łukasz Czarnecki 
Junior Admin


Pomógł: 30 razy
Wiek: 38
Dołączył: 18 Gru 2007
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2012-08-16, 11:14   

Ostatni virt Bartka wydaje mi się najlepszy. Drzewko już się tak nie pochyla a zieleń całkiem fajnie balansuje całą roślinę. Ale oczywiście decyzję podejmuje właściciel :)
Ostatnio zmieniony przez Łukasz Czarnecki 2012-08-16, 11:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Arrrr 
Arkadiusz Poźniak


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lut 2008
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-08-16, 14:58   

Ja bardziej planuję w przyszłym roku nasadzić jałowca żeby właśnie nie leciało w lewo. Co do skręcenia wierzchołka też o tym myslałem. Samo się wszystko wyklaruję w przyszłym roku jak zmienię kont nasadzenia drzewka.
 
 
Warszawska Szkoła Bonsai 

Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Mar 2008
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-17, 07:32   

1 virt Bartka jest ok. Nie trzeba stawiać pnia do pionu by było fajne drzewo. Całosc jest za wysoka - tu jest problem.

_________________
http://www.ogrodybonsai.pl
 
 
Arrrr 
Arkadiusz Poźniak


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lut 2008
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-08-19, 19:01   

No to zrobiłem tak. Usunąłem kilka chmurek. Z wysokości usunąłem góre, ale nadal na zdjęciu wydaję mi sie że jest za wysokie. Z lewej strony gałąź uciąłem o dwie chmurki.
Całą koronę przegiąłem w prawo. Żeby drzewko sie nie przewracało.
No i zrobiłem zdjęcie aparatem , nie telefonem jak dotychczas.
No i na zdjęciu zobaczyłem że muszę teraz lepiej po układać chmurki bo nachodzą na siebie.No i troszkę o parę stopni zmienił sie front drzewka.
 
 
peper50 
Bartłomiej Olejnik


Pomógł: 40 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Lip 2009
Skąd: Radomsko/Częstochowa
Wysłany: 2012-08-19, 21:26   

Arku gratuluję. Jest o niebo lepiej. Myślę, że mógłbyś zacząć poważnie myśleć o donicy docelowej :-) .

Pozdrawiam.
_________________
"Jeżeli chcesz się napić wody
musisz to zrobić sam.
Żaden opis wody
nie zastąpi ci jej."

http://bartlomiejolejnik.blogspot.com
 
 
 
Arrrr 
Arkadiusz Poźniak


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lut 2008
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-08-20, 19:13   

Drzewko dzisiaj jeszcze raz układałem głównie chodziło mi o zmniejszenie wysokości. Bo cały czas miałem wrażenie że jest za wysokie. Dorzucam jeszcze zdjęcie pnia z bliska. Ma ktoś pomysł jaka donica by pasowała?


Ostatnio zmieniony przez Arrrr 2012-08-20, 19:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Arrrr 
Arkadiusz Poźniak


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lut 2008
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-07-01, 20:38   

Witam wszystkich. Dzisiaj znalazłem godzinkę na pracę przy jałowcu. Z jednej strony dużo czasu, znaczy według mojej zony :lol: a z drugiej bardzo mało bo ledwie zacząłem coś robić przy drzewko.
Powiem szczerze że wydaję mi sie że dobrze ułożyłem zielone a jak zrobię zdjęcie to już mi coś nie pasuję.
Może jak zdążę przed zimą to uda mi sie zadrutować całość.
 
 
Arrrr 
Arkadiusz Poźniak


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lut 2008
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-10-06, 08:11   

Witam minęło kilka tygodni od ostatniej aktualizacji tak wiec wrzucam zdjęcia. Jałowiec był trochę drutowany :wink: poprostu zabrakło czasu. W następnym roku planuje przesadzanie zmiana konta nasadzenia i drzewko muszę lekko obrócić.


Z prawej strony wyciąłem jedną gałąź a lewa strona została lekko opuszczona.
 
 
Pit-B 
Piotr Brożek


Pomógł: 8 razy
Wiek: 46
Dołączył: 16 Maj 2007
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2013-10-06, 09:53   

Bardzo ładne drzewo. Ale jedziesz z koksem,rok i tyle zmian, nie boisz się że go zamęczysz?
Pstryknij jeszcze fotkę w takiej pozycji jak planujesz go docelowo. Zostanie w tej donicy?
_________________
Piotrek
http://www.kwiatyagnieszki.pl/
 
 
Arrrr 
Arkadiusz Poźniak


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lut 2008
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-10-06, 10:15   

Piotrze jałowiec jest własnie frontem ustawiony. Zauważ że donica jest skręcona o kilka stopni. Co do zamęczenia to nie ma sie co martwić. Drzewko jest w bardzo dobrej kondycji. Zmiany dotyczyły kilku małych przesunięć chmurek. A tak to cały sezon to głównie zagęszczanie. Tak donica ta zostaje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group