Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
jaka forma
Autor Wiadomość
fiedler1 
Wojtek Fiedler

Wiek: 36
Dołączył: 03 Gru 2011
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-06-26, 16:47   jaka forma

Witam.
Posiadam mloda azalke Indyjska, jej wysokosci to ok 40 cm... podniaslem ja troszke za pomoca drutu, ktorym owinalem glowny konar, przed drutem leciala cala na prawo, wypoziomowalem ja troszke... ;) posadzona jest w kanumie i akadamie... mniej wiecej 4-1. Chcialem sie podpytac bardziej doswiadczonym uzytkownikow jak ja najlepiej poprowadzic ?? chce ja pociagnac do gor jeszcze o jedno "pietro" i dopiero zrobic z korony czape... u dolu galezie ida prawo lewo tyl... i wyzej chce zrobic podobnie... oczywiscie z czasem sukcesywnie ja zageszczajac... wyczytalem gdzies ze w miejcach po kwiatostanach zostawiamy z wielu wyrastajacych pedow tylko dwa i tez tak zrobilem.. na zdjeciu roslina jeszcze przed czyszeniem ;) Azalke podlewam miekka woda oraz raz dziennie czasami jak trzeba to dwa razy zraszam jej liscie woda. Ostatnio zauwazylem ze azalce niektore liscie zolkna i to przewaznie te z glebi czym to moze byc spowodowane ?? za malo swiatla te liscie maja ? roslina stoi na szafce na tarasie w polcieniu... jakies przydane rady co do opieki nad azalka mile widziane :)

Pozdr.
_________________
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez fiedler1 2012-07-10, 18:06, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
fiedler1 
Wojtek Fiedler

Wiek: 36
Dołączył: 03 Gru 2011
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-07-05, 11:35   

w jakich terminach azalie indyjskie powinny kwitnac ?? hmmm moja kupilem juz po kwitnieniu... zrobilem jej male ciecie doswietlajace, drutowanko. A tu nagle od dwoch dni mam ladne 2 paki kwiatowe :D czy to normalne ?? nie powinna zakwitnac pod koniec lata ?? dzisiaj rano bylem ja podlac i juz jeden kwiatek jest rozwiniety :) ))

pozdr.
_________________
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez fiedler1 2012-07-06, 11:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
iwan622 
Mariusz


Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Kwi 2010
Skąd: Ustka
Wysłany: 2012-07-09, 10:38   

jedyny styl jaki przychodzi mi do glowy po wyprostowaniu przez ciebie drutem to styl MOYOGI
idz w tym kierunku nie ma co meczyc rosliny :) forme juz sam uksztaltowales jednak male poprawki sie oczywiscie przydadza ale to w przyszlosci
poczytaj sobie o tym stylu i uformuj pien
_________________
Moderator forum bonsai.kamcio.com

Zapraszam wszystkich ze Słupska Ustki i okolic
 
 
fiedler1 
Wojtek Fiedler

Wiek: 36
Dołączył: 03 Gru 2011
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-07-10, 18:05   

dzieki za rady...
_________________
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group