Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pieprzowiec chiński
Autor Wiadomość
zgred 
beginer

Wiek: 40
Dołączył: 19 Paź 2012
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-05, 06:50   Pieprzowiec chiński

Witam, parę miesięcy temu dostałem na urodziny bonzai(pieprzowiec chiński)- jak w temacie: http://www.przyjacielebon...opic.php?t=8568

Do tej pory tylko go podlewałem, i w miarę chyba nauczyłem się 'rozmawiać' z drzewkiem, tak że wiem kiedy ma za dużo wody,kiedy za mało. Ostatnio zauważyłem że chyba zaczyna się budzić na wiosnę bo wciąga więcej wody. Także chyba pora na jakieś poważniejsze zabiegi.

Więc chce go przesadzić, bo chyba ma za dużo korzeni, bo aż wychodzą z doniczki miejscami, poza tym chce zmienić doniczkę na trochę większą żeby zmieściły się figurki ozdobne.
Do tego chce go trochę przyciąć bo trochę zarósł,w tym ze dwie większe gałązki - także nie tylko kosmetyczne cięcia.
Chce też zacząć używać nawozu - zamówiłem już Super Bio Gold.

I teraz rodzi się pytanie w jakiej kolejności mam to zrobić? Najpierw przesadzić odczekać z 2tyg, dać nawóz i przyciąć. Czy może najpierw przyciąć, odczekać trochę i wtedy przesadzić a potem nawóz? Czy może jeszcze inaczej?

Czy z tymi zabiegami mam czekać aż zacznie puszczać nowe pąki, czy można już teraz?

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez zgred 2013-03-05, 06:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TigerStyle 
Piotr


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 24 Sie 2010
Skąd: Bournemouth
Wysłany: 2013-03-11, 21:50   

Witam,

zgred, brakuje Ci podstaw. Przesadzać, ciąć czy drutować tak. Jako zasadę odczekiwać 2 tygodnie już nie, gdyż nijak ma się do rzeczywistości. Zobaczysz, że wszystko jest OK kiedy roślina sama odżyje, będzie puszczać nowe pąki, itp. itd. Nawozi się jedynie zdrowe rośliny, które nie przechodziły zabiegów pielęgnacyjnych.

Objawy rozwoju rośliny masz dobre, więc polecam uzbroić się w cierpliwość i nie spieszyć się z zabiegami. Pieprzowiec żyje do 60 lat, więc masz czas.

Polecam ten link .
_________________
"You must think first, before you move"
www.piotrluczak.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group