Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
LIGUSTR UMIERA POMOCY
Autor Wiadomość
CATINA
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-28, 17:31   LIGUSTR UMIERA POMOCY

LIGUSTR UMIERA-POMOCY!!!!!! :-(
WITAM!!!!
MAM LIGUSTRA,KTORY POTRZEBUJE POMOCY!!!!ZACZELY MU USYCHAC LISTKI,ALE JAKBY TEGO BYLO MALO MLODE LISTKI TEZ USYCHAJA JUZ NA STARCIE,POTEM ZAMIERARA CALE PEDY,NOWE WYRASTAJA W DZIWNYCH MIEJSCACH,NA PNIU U NASADY GALAZEK POCZYM SZYBKO ZNOWU USYCHAJA,ZJAWISKO BARDZO DZIWNE,NIE ZAUWAZYLAM ZADNYCH SZKODNIKOW!!!!!!!
PROSZE O POMOC MOZE KTOS MIAL COS PODOBNEGO,Z GORY DZIEKUJE ZA WSZYSTKIE RADY!!!! :-(
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-12-28, 18:01   

To nie jest "zjawisko bardzo dziwne" tylko niewłaściwa pielęgnacja. Umieść roślinę w jak najjaśniejszym miejscu i poczytaj o podlewaniu przez zanurzenie. Być może przyda Ci się to: http://www.przyjacielebon...opic.php?t=5520
 
 
TigerStyle 
Piotr


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 24 Sie 2010
Skąd: Bournemouth
Wysłany: 2012-12-29, 20:25   

Zerknij tutaj .
_________________
"You must think first, before you move"
www.piotrluczak.pl
 
 
peper50 
Bartłomiej Olejnik


Pomógł: 40 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Lip 2009
Skąd: Radomsko/Częstochowa
Wysłany: 2012-12-29, 23:30   

Musi stać na parapecie. Daj szeroką tackę z wodą pod roślinę jeśli pod parapetem jest grzejnik. To wszystko.

Pozdrawiam.
_________________
"Jeżeli chcesz się napić wody
musisz to zrobić sam.
Żaden opis wody
nie zastąpi ci jej."

http://bartlomiejolejnik.blogspot.com
 
 
 
CATINA
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-30, 17:11   

Dziekuje za rady,ale to niestety nie brak wody,ma mokro jest zraszany regularnie,z tym ze od poczatku byly z nim problemy!!!!
mam 15 drzewek nie ma z nimi wiekszych problemow(no carmonka miala welniaki ale pomalu znikaja po spryskaniu) :-D
Pomimo ze LIGUSTR jest latwym drzewkiem widac u mnie byc nie chce wczesniej tez mialam LIGUSTRA i umarl ,ale wiem czemu bo pojechal do znajomych na czas moich wakacji i ususzyli go :-(
temat caly czas aktualny jesli ktos ma jakies pomysly co to moze byc
dziekuje,pozdrawiam!!!!!
 
 
CATINA
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-30, 17:16   

to TIGERSTYLE........
REALLY?????? :-D :-? :-D
 
 
seedkris 
seedkris


Pomógł: 28 razy
Wiek: 62
Dołączył: 01 Gru 2007
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2012-12-30, 18:29   

Napisz jaki to gatunek Ligustra i gdzie go trzymasz?
_________________
Pozdrawiam Krzysztof
 
 
CATINA
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-30, 19:40   

Krzysztofie wiec wlasnie w tym jest problem najpierw na etykietce byla informacja ze to segeretia ale poniewaz mam segeretie wiec,odrazu zaczelam szukac co to poniewaz nie mialam wczesniej ligustra wiec nic o nich nie wiem dowiedzialam sie ze to ligustrum sinense nazywany tez TROENE ale poniewaz mieszkam we francji czesto sa tez nazwy francuskie tak jak ORME DE CHINE to wiaz drobnolistny.
jednak do rzeczy jak mowilam mieszkam we francji teraz w ciagu dnia jest miedzy 10C-14c zalezy od dnia w nocy chlodniej,wszystkie drzewka trzymam na zewnatrz tylko carmone przenosze na noc do domu,choc chyba lepiej jej na zewnatrz(dostala welniakow jak zamieszkala w domu :-D )zraszam i podlewam odpowiednio do podloza,woda o temperaturze zewnetrznej czyli to ni woda,woda odstana lub przewaznie deszczowka ktora lapie do wiadra :-D .
jednak zawsze z nim byly problemy,dzieki za zainteresowanie
 
 
CATINA
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-30, 19:49   

Dostalam dwa LIGUSTRY we wrzesniu, jednego ususzyli znajomi ten sie ostal i wrocil do normy (bo tez byl na wpol ususzony)potem pieknie szybko rosl az zaczelo sie to cos dziwnego,wiem ze ligustry ktore sa na zewnatrz naturalnie gubia liscie ale to nie wyglada na gubienie tylko na jakas chorobe!!!!
 
 
seedkris 
seedkris


Pomógł: 28 razy
Wiek: 62
Dołączył: 01 Gru 2007
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2012-12-30, 20:13   

Ligustr chiński nie powinien gubić liści w dodatnich temperaturach. Może wstaw foto.
_________________
Pozdrawiam Krzysztof
 
 
peper50 
Bartłomiej Olejnik


Pomógł: 40 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Lip 2009
Skąd: Radomsko/Częstochowa
Wysłany: 2012-12-30, 20:42   

Uspokój się i nie pisz o 15 drzewkach tylko o tym z którym masz problemy. Jeżeli masz ligustra chińskiego i trzymasz go na dworze to kaplica, już dawno powinien paść. Jeśli jest to pospolity to naturalnym jest, że gubi ulistnienie a co powinno mieć miejsce jesienią.
_________________
"Jeżeli chcesz się napić wody
musisz to zrobić sam.
Żaden opis wody
nie zastąpi ci jej."

http://bartlomiejolejnik.blogspot.com
 
 
 
seedkris 
seedkris


Pomógł: 28 razy
Wiek: 62
Dołączył: 01 Gru 2007
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2012-12-30, 21:10   

Bez fotki będzie trudno coś doradzić.
_________________
Pozdrawiam Krzysztof
 
 
CATINA
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-30, 21:30   

Jestem spokojna a pisze o 15 dlatego ze nie jestem poczatkujaca nie mialam poprostu LIGUSTRA,w calej mojej literaturze sa informacje na temat warunkow w jakich powinien byc trzymany LIGUSTR to drzewko ktore znosi niskie temperatury oprocz mrozow,wszystkie moje drzewka zimuja juz 3 lata na zewnatrz nic im nie jest a wrecz przeciwnie sa zdrowsze nie maja insektow i grzybow,ale nie chce sie sperac nie smialabym nazwac siebie profesjonalista w sztuce bonsai i 5 lat to niewiele!wiec przyjmuje z pokora kazda krytyke,dzieki.
Krzysztof,postaram sie przeslac zdjecie jutro masz racje w temperaturze 13c nie ma prawa gubic lisci w sposob naturalny,wzielam go do domu na pare dni w zeszlym tygodniu ale czul sie jeszcze gorzej,dzieki.
Bartku nie jestem pewna jak go dostalam to na etykiecie bylo SEREGETIA mysle ze to LIGUSTRUM SINENSE(troene to francuska nazwa)w tej chwili jest naprawde cieplo poza tym kiedy drzewko gubi liscie naturaknie najpierw z zasady lekko zolkna potem opadaja te da duze ladne zdrowe i zaczynaja czerniec albo juz malutkie usychaja dzis rano znowu zauwazylam sporo mlodych niektore juz sa suche to naprawde jest dziwne a moze to gleba nie ruszalam nic od wrzesnia odkad dostalam moze sprawdze czy nie ma czegos w korzeniach?????????????
Mod: CATINO. Staraj się edytować posty, a nie pisać jeden pod drugim. Trzy ostatnie połączyłem w jeden.
Ostatnio zmieniony przez armin 2012-12-31, 17:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
seedkris 
seedkris


Pomógł: 28 razy
Wiek: 62
Dołączył: 01 Gru 2007
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2012-12-30, 21:42   

Może pobyt w domu mu zaszkodził? Chodzi o gwałtowny wzrost temp i spadek wilgotności powietrza.
_________________
Pozdrawiam Krzysztof
 
 
CATINA
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-30, 21:51   

Napewno wiem nie jest to SAGERETIA:):):)
Tak tez pomyslalam znowu powedrowal na taras,ale wiesz co odkrylam?przed chwila zajrzalam zeby sprawdzic korzenie czy nie tam czegos niepokojacego korzonki sa ok ale to drzewko ma donice ceramiczna jak zawsze a wewnatrz byla jakby przyklejona plastikowa w ktorej jest bryla korzeniowa musialam sie niezle nameczyc zeby to wyjac to dziwne nigdy czegos takiego nie widzialam widziales takie cos jak plastikowa w ceramicznej????moze on ma za mala przepuszczalnosc moze sie dusi sama nie wiem myslisz ze przesadzic do tej ceramicznej???ale to kiepski czas na przesadzanie :-(
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez armin 2012-12-31, 17:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group