Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakiś dziwnie tani sklep...
Autor Wiadomość
emcebob
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-16, 23:54   Jakiś dziwnie tani sklep...

Przemierzając dziś nieogarnięte niczym zasoby sieci natknąłem się na taki sklep

http://fokus-bonsai.pl/sklep/

Jednakże wydaje mi się to nieco dziwne, żeby kilkuletnie już uformowane roślinki w doniczkach sprzedawać po tak niskich cenach. Powiem więcej na allegro właściciel tego sklepu wystawił ośmioletniego uformowanego wiąza w doniczce za 36 PLN

Coś tu śmierdzi, czy mi się wydaje ?
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2006-10-17, 00:38   

nie jestem pewien , ale pewnie zamówisz , apotem dostaniesz coś innego o wiele mniejszego i tyle
:-o
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
emcebob
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-17, 01:33   

A Ty Jacku wystawiałeś na allegro kiedyś wiązy, ale zanim się zebrałem, to już się aukcja skończyła. Nie masz tam czasem jakiegoś drzewka dla początkującego do indoor do sprzedania za uczciwe pieniądze ?
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-10-17, 06:55   

Myślę że nie ma tutaj żadnych "podtekstów". Przyglądając się tym tańszym wiązom możesz doszukać się dużego podobieństwa do "marketowców". Prawdopodobnie są nimi, jednak zostały nieco poprawione, no i oczywiście wybrano te najciekawsze okazy :-)

Kiedy prześledzisz stronkę "głębiej" to znajdziesz też 35-letniego wiąz za 2500 PLN. Ten juz nie wygląda na marketowego. Tak więc oferta jest urozmaicona, co czyni ją wg mnie mniej podejrzaną.

Sam sklep istnieje od co najmniej kilku lat. Myślę, że do tej pory byłoby juz o nim głośno w naszym środowisku, jeśli sprzedawca uprawiałby nieuczciwe praktyki. Pamiętaj jednak że możemy Ci jedynie służyć subiektywna oceną. Ostatecznie sam musisz zaryzykować, jeśli chcesz kupić stamtąd drzewko.
Ostatnio zmieniony przez Olon 2006-10-17, 16:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bolas
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-17, 10:29   

Ja w niej nic dziwnego i taniego nie widze. Firma Focus zasila wiekszość hipermarketów w Polsce w egzotyczne rośliny co można bardzo łatwo sprawdzić na przykładzie Obi czy "Liroja".
Ceny w żaden zachwyt mnie nie wprawiają są wręcz normalne takie jak wszędzie. Nawet nożyce do bonsai za 15 zygli nie dziwią bo są to nożyce chińskie które sie nawet nie umywają do najgorszych japońskich czy koreańskich wyrobów. Oczywiście na początek wystarczą nawet zwykłe nożyczki biurowe. Nigdy jednak nie spotkałem sie z tanimi obcegami do seków hahaha ciekawe czemu chińczycy takowych nie robią pewnie wygięły by sie przy pierwszym cieciu.
 
 
emcebob
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-17, 19:02   

Zamówiłem, jak przyjdzie to zrobię zdjęcia i pokażę co tak naprawdę sprzedają
Mam nadzieję, że się nie zawiodę :)
 
 
agaro25
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-27, 14:27   Zamówione drzewko

Jak tam Michał, dostałeś wreszcie to drzewko, czy rzeczywiście zrobili cię na szaro :?:
 
 
wog
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-27, 18:48   

delete
Ostatnio zmieniony przez wog 2010-01-08, 16:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
emcebob
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-28, 11:35   

No i stało się - drzewko dotarło do mnie w końcu :)
Wydaje mi się, że jest ładne i zdrowe, ale oceńcie sami :)
 
 
Adam
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-28, 11:50   

Według mnie jest zdrowe, wygląda bardzo dobrze.
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-28, 12:27   

Zapakowane pierwsza klasa. Nie ma co narzekać. Przezimować i na wiosne przyciąść.
 
 
wog
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-28, 12:55   

delete
Ostatnio zmieniony przez wog 2010-01-08, 16:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-28, 13:05   

Wog!
Tam wybiera się tylko "model" drzewka oraz cene - klikasz ile sztuk i koniec aukcji. Drzewko wybierają pracownice ze sklepu i wysyłają. Wiem bo gadałem z właścicielem.

Jeżeli chcesz wybrać konkretny egzemplarz - musisz wybrać sie na miejsce do hurtowni i tam sobie pobuszować.
Co do opakowania - jest cąłkiem niezłe (szkoda że nie ma jeszcze jakiejś foli zabezpieczającej ziemie przed wysypaniem i przeschnieciem (nigdy nie wiemy ile paczka będzie na poczcie).
 
 
emcebob
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-28, 18:19   

W opisie aukcji było napisane, że drzewko ze zdjęcia jest podobne do kupowanego.
Wiedziałem, że będzie inne niż prezentowane, ale jestem zadowolony.

Co do wilgotności ziemi, to nie ma problemu, bo drzewko jest wysyłane paczką priorytetową z oznaczeniem "Ostrożnie" i "Uwaga żywe rośliny", także dociera następnego dnia. Uważam, że warto było wydać te 16 złotych na przesyłkę.

A tak przy okazji, to macie jakieś pomysły co do mojego wiąza ?
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-28, 18:24   

Tak przezimuj je w spokoju a potem sie zobaczy. Tylko go teraz nie tnij bo mu sie poprzestawiać i zacznie rosnąć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group