Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pieprzowiec chiński - żółkną liście
Autor Wiadomość
zgred 
beginer

Wiek: 40
Dołączył: 19 Paź 2012
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2013-10-06, 22:32   Pieprzowiec chiński - żółkną liście

Ehh, ponownie mam problem z moim drzewkiem. Nie wiem czy te drzewko jest jakieś felerne czy ja mam taką do niego rękę. W każdym razie ciągle walczę żeby utrzymać je przy życiu.

Problem jest taki, że od ok miesiąca żółkną i opadają liście. W ciągu tego miesiąca to z 1/3 już chyba odpadła i kolejne żółkną. Podlewam mniej bo już przestało rosnąć jakiś czas temu, nie nawożę bo w sklepie gdzie było kupione gość powiedział żeby już nie nawozić. I generalnie nie wiem co jest z nim nie tak. Stoi przy południowym oknie, doświetlam je dodatkowo lampką, kaloryfery są jeszcze wyłączone także nie wiem.
Niech ktoś poradzi co jest z nim teraz nie tak?
Załączam fotki: http://niebo.one.pl/bonzai/new2/index.html - jest ich sporo więc na zewnętrznej stronie wrzucam.
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2013-10-10, 06:41   

Pieprzowiec ciężki temat. Zwykła żarówa nic nie da, powinna być coś w rodzaju "flora", inne widmo czy jak te cholerstwo się nazywa.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
TigerStyle 
Piotr


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 24 Sie 2010
Skąd: Bournemouth
Wysłany: 2013-10-20, 13:05   

Witam,

Pisałem wcześniej sporo o pieprzowcu. Udaje mi się mojego utrzymać już chyba ponad 3 lata. Łatwy material to nie jest. Twój wygląda mi, że więdnie. Proponuję swoją metodę podlewania czyli przez zanurzenie. Odczekujesz, aż znowu zaczną lekko opadać liście i znowu podlewasz przez zanurzenie. Ja posiadam ziemię mało przepuszczalną i ta metoda się sprawdza. Nie nawoź. Opadanie liści może mieć związek z jesienią/zimą gdzie jest mniej światła, a tego pieprzowiec potrzebuje.

Widzę też dość dziwną doniczkę. Jak ona się ma do samego zasadzenia drzewka? Kolejna rzecz to fakt, że drzewko chyba owocuje i ma kwiaty. Sam u siebie miałem taką sytuację raz i nie pamiętam jak to wpływało na stan drzewka. Może opadanie liści też się z tym wiąże gdyż kwiaty i owoce energię swoją zabierają. Myślę, że bardziej doświadczeni członkowie forum mogę pomóc w tym temacie.

Pozdrawiam.
_________________
"You must think first, before you move"
www.piotrluczak.pl
Ostatnio zmieniony przez TigerStyle 2013-10-20, 13:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group