Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pasożyt w glebie? - (pieprzowiec chiński)
Autor Wiadomość
zgred 
beginer

Wiek: 40
Dołączył: 19 Paź 2012
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2013-08-27, 18:27   Pasożyt w glebie? - (pieprzowiec chiński)

Mam problem, jakiś czas temu na powierzchni ziemi zauważyłem coś jak pleśń pod kamykami, które stanowią ozdobę doniczki. Usunąłem ją, wraz z ziemią w okolicy.
Po jakimś czasie zauważyłem dużą ilość latających małych czarnych muszek, które starałem się zabijać, lecz była to walka z wiatrakami.
Zajrzałem pod kamyki i znowu znalazłem tą pleśń, ale przyjrzałem się jej uważniej i wygląda jak małe biało-zielone jajeczka.





Ponownie je usunąłem wraz z ok 1cm wierzchniej warstwy ziemi w doniczce, wytępiłem wszystkie muszki i postawiłem obok żółte naczynie z wodą z mydłem, w które złapały się jeszcze ze dwie. Muszki zniknęły, drzewko zaczęło puszczać nowe listki.
Niestety ze 2 dni temu przez przypadek znowu pod jednym z kamyków znalazłem te jajeczka...

Ponownie wywaliłem wierzchnią warstwę ziemi, usunąłem kamyki i obserwuję drzewko co się będzie działo.
Pytanie czy muszę wymienić całą ziemię, czy użyć jakiegoś płynu na pasożyty do ziemi?
Czym są te jajeczka? czy to groźne dla drzewka?
Co z tym zrobić?
Ostatnio zmieniony przez zgred 2013-08-27, 18:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
wro_bel 
Przemysław Gąsior


Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Sie 2010
Skąd: Rokietnica
Wysłany: 2013-08-28, 08:21   

Nie odpowiem Ci co to za jajeczka ale proponuję usunąć całkiem te kamyczki - widać, że sprzyjają składaniu jaj. Poza tym jeżeli są na całej powierzchni to przesłaniają podłożę i blokują odparowywanie wody a także nie widać przez nie czy podłoże już przeschło, więc nie wiadomo kiedy podlewać.
_________________
Mój blog
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group