Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczecin - kontakty
Autor Wiadomość
MaciekMM 
Administrator


Pomógł: 38 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Kwi 2012
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-02-05, 12:58   

Jarku a może zapodasz swojego wiatrowca - chyba był zrobiony. Nie cisnę oczywiście bo roślina jest po pierwszym druto-formowaniu.
_________________
Pozdrawiam Cię Gość
Maciej Pietrzak
 
 
jareckiM66 

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 12 Lut 2013
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-02-05, 14:43   

Rzeczywiście, ta "wiatrówka" z modrego była zrobiona (a właściwie prawie zrobiona, bo pozostało do zadrutowania i uformowania kilka najmniejszych gałązek). Zrobiłem to dzisiaj tj. 05. 02, bo pogoda ku temu jest odpowiednia. Muszę tylko jeszcze raz zrobić na odpowiednim tle fotki i postaram się wkleić zdjęcia na forum. Postaram się też wkleić zdjęcia tego drugiego modrego, którego wziąłem na warsztaty, jednakże również będę mu musiał (tak jak w przypadku "wiatraka") jeszcze raz pstryknąć fotki na jakimś kontrastowym tle. Tylko że ten drugi modry jest zdecydowanie większy od pierwszego (około 55-60cm z donicą) i nie wiem czy takie tło gdzieś u siebie znajdę. Pozdr. Jarek.
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2014-02-05, 23:27   

Jarku ,bez krępacji proszę , fotki zrobiona na zakończenie warsztatów wystarczą , moim zdaniem oba drzewa mają swój urok , oczywiście biorąc pod uwagę fakt iż są po pierwszych warsztatach , oraz drugą sprawę , iż to są modre . Bowiem te rośliny można tak totalnie zmienić po 1, czy 2 sezonach że będą nie do poznania , a Twoja wiatrówka , wraz z grabem i bukiem Tomka była hitem warsztatów , dodał bym jeszcze kilka roślin do kolekcji , gdyby udało się skończyć pracę nad nimi , lub ich stopień rozwoju na to pozwalał .
Moim skromnym zdaniem większość roślin , jeśli nie wszystkie z prac warsztatowych mają spory potencjał , jedne z nich wymagają jedynie ułożenia , inne sezonu , lub dwóch na dalszy rozwój , ale wszystkie są na dobrej drodze :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
MaciekMM 
Administrator


Pomógł: 38 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Kwi 2012
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-02-08, 17:56   

Chwila czasu była i lekko zdrutowałem.

Początek zeszłego sezonu:



Warsztaty:



Góra (kol. czerwony) z racji grubości dała się ukształtować (nie jest oczywiście skończona) na raz. Jeśli idzie o dół (żółty) to oczywiście na 2-3 razy będzie krępowana. Nie chciałem od razu dociągać na siłę bo gdyby trzasnęło ;/ :cry: wolę nie myśleć. Po ukształtowaniu dołu całość powinna znaleźć się w jednej linii i nabierze odpowiedniego kształtu.
_________________
Pozdrawiam Cię Gość
Maciej Pietrzak
Ostatnio zmieniony przez MaciekMM 2014-02-09, 10:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
jareckiM66 

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 12 Lut 2013
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-02-08, 20:25   

Zachęcony przez kolegów z dwudniowych warsztatów (a w szczególności przez naszego "wykładowcę" - Jacka Grzelaka) zapodaję kilka fotek drzewek, które były formowane (od początku lub kontynuacja kształtowania) w trakcie naszego spotkania.
I tak na początek bukszpan Tomka





oraz jego buk i grab (jedne z hitów - jak to określił Jacek):





na koniec dwa moje modre, w tym "wiatrówka" (wg mnie słowo hit jej przypisane to o wiele za dużo, moim zdaniem drzewko do dalszego rozwoju, tym bardziej, że na początku warsztatów nie bardzo wiedziałem jak je uformować. Pomysł zrodził się później, w trakcie drutowania, a podpowiedział mi go Maciek:

Materiał wyjściowy:



po warsztatach:



na ogrodzie:



materiał wyjściowy:



po warsztatach:



na ogrodzie:



Pozdr. Jarek.
 
 
MaciekMM 
Administrator


Pomógł: 38 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Kwi 2012
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-02-09, 10:29   

jareckiM66 napisał/a:
a podpowiedział mi go Maciek

Tak, tak najłatwiej zwalić na kogoś :lol: :lol: :lol:
_________________
Pozdrawiam Cię Gość
Maciej Pietrzak
 
 
jareckiM66 

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 12 Lut 2013
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-02-09, 12:16   

Oj tam, oj tam! No może decyzja, po "burzy mózgów", była wspólna, natomiast sugestia, była Twoja Maćku (za co też dziękuję)!
 
 
peper50 
Bartłomiej Olejnik


Pomógł: 40 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Lip 2009
Skąd: Radomsko/Częstochowa
Wysłany: 2014-02-09, 12:35   

W końcu się koledzy odważyli :) . Fajne rośliny.
_________________
"Jeżeli chcesz się napić wody
musisz to zrobić sam.
Żaden opis wody
nie zastąpi ci jej."

http://bartlomiejolejnik.blogspot.com
 
 
 
jareckiM66 

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 12 Lut 2013
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-02-16, 19:00   

Dziękujemy za miłe słowa (sorry, że tak późno, lecz trochę ostatnio to nasze forum się "wykrzaczyło"). Większość roślin, które były "obrabiane" na naszym spotkaniu z Jackiem są dopiero na początku swojej drogi i może kiedyś będzie można o nich powiedzieć "bonsai". Na razie odpoczywają po zabiegach kosmetycznych, a my z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie (myślę, że nastąpi ono w marcu, termin do ustalenia). Pozdr. Jarek.
Ostatnio zmieniony przez jareckiM66 2014-02-16, 19:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group