Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolejne spotkanie Szczecin
Autor Wiadomość
krys358 


Wiek: 63
Dołączył: 15 Wrz 2013
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-02-01, 19:53   

Dziękuję za przybycie na nasze spotkanie "stara" ekipa nie zawiodła. Tak jak Jacek napisał atmosfera była zaj..... sympatyczna a dzięki waszej pomocy modrak jest wstępnie uformowany
_________________
pozdrawiam Krzysztof
 
 
jareckiM66 

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 12 Lut 2013
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-02-02, 17:59   

Zaj... to naprawdę bardzo skromnie powiedziane. Z mojej strony cieszę się, że udało mi się uformować po raz pierwszy od pozyskania jednego z dwóch modrych, które przywiozłem na nasze spotkanie (tego, którego Maciek określił mianem "czekana"). Tak się jemu przypatrując, to rzeczywiście trochę kształtem go przypomina. No dobra, koniec zanudzania konia, oto fotki:
Wybór frontu:

STRONA A

STRONA B

STRONA C

STRONA D - wydaje się na chwilę obecną najlepsza z dalszą możliwością rozwoju. Zdjęcie nie oddaje wszystkiego (dodatkowo jego jakość - nieostre - tak na marginesie to po raz ostatni robiłem zdjęcia drzewek komórką!). Jednak po konsultacji z Jackiem i chłopakami formowanie korony odbyło się w kierunki strony D, a efekt końcowy (mam nadzieje dobrze widoczny) pokazuje kolejna fotka:

Przy przesadzaniu do kolejnej donicy roboczej całe drzewko będzie jeszcze bardziej pochylone do przodu i lekko w prawą stronę patrzącego. Zgodnie z "wytycznymi" drzewko na tym etapie będzie formowane jako literat z możliwością dalszej ewolucji w kierunku formy pochylonej.

Dla kolejnego modrego, którego nie udało się powtórnie zadrutować (był już po pierwszym drutowaniu, zeszłorocznym) udało się ustalić plan na dalszy jego rozwój - zdjęcie wykonane po jego rozdrutowaniu:

Ta strona ma być na chwilę obecną frontem z około 25-stopniowym przechyłem w prawą stronę oraz nieznacznym "ukłonem" w stronę patrzącego - wstępnie pól-kaskada. Drzewko jest młode (tak naprawdę za młode na tą formę), więc wszystko jeszcze może się jeszcze zmienić. Jarek.Ps. Zdjęcie pd jego uformowaniu w terminie późniejszym.
Ostatnio zmieniony przez jareckiM66 2017-02-02, 19:01, w całości zmieniany 7 razy  
 
 
MaciekMM 
Administrator


Pomógł: 38 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Kwi 2012
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-05-05, 22:07   

Kolejne spontaniczne i nieplanowane warsztaty w Szczecinie.
07.05.2017 ul. Chorwacka 12 (Dąbie) start o godz. 9.00
Nie mogliśmy (z różnych względów) uczestniczyć we wcześniejszych warsztatach Sulęcińskich, udało nam się jednak namówić Jacka Grzelaka na przyjazd do Szczecina w tę niedzielę. Jeśli ktoś da radę, to serdecznie zapraszamy.
_________________
Pozdrawiam Cię Gość
Maciej Pietrzak
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2017-05-14, 11:39   

No i udało się , spotkanie jak zawsze przebiegło we wspaniałej atmosferze , a Krzysztof już niemal legendarnie znany ze swej gościnności uraczył nasz wspaniałą grochówką , mięskiem z grilla , oraz pieczonymi ziemniakami mmmm palce lizać ;)
Ponadto , co bardzo mnie ucieszyło , poznaliśmy nowego kolegę w gronie bonsai-owiczów ze Szczecina Michała , który stwierdził że już z nami zostanie .
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za miłe przyjęcie i wspaniałą zabawę :)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group