Pomysł jednego z naszych forumowiczów (dzięki Raven ;) jak widać powoli się rozwija. Powoli pewnie dlatego, że aby pojawić się na mapce trzeba czasem odwiedzać nasze forum lub pochwalić się choć skromnym dorobkiem. Powód jest prosty. Nie chcielibyśmy tworzyć wpisów osób, które po kilku tygodniach stwierdzą, że to hobby nie jest jednak dla nich. W takim przypadku pozostaje bezwartościowy wpis - mapa ma pomagać w kontaktach między ludźmi, którzy zajmują się tym hobby i wymianie doświadczeń, a puste wpisy mogą jedynie wprowadzać w błąd.   

Co zrobić aby znaleźć się na mapce? Najważniejsza rzecz to świadomość, że bonsai interesujemy się na dłużej, że jest to zajęcie które nam się szybko nie znudzi. Jeśli pojawiacie się przez jakiś czas na naszym forum, możemy to bez problemu stwierdzić. Osoby posiadające swoją kolekcję mogą przesłać nam swoje zdjęcie z drzewkami i to też będzie wystarczające :) 

Druga rzecz to dane potrzebne do wpisu: nick (lub imię i nazwisko), miasto, województwo, email. Konieczne jest również przesłanie swojego zdjęcia (jakiekolwiek na którym można Cię rozpoznać ). Zdjęcia drzewek nie są obowiązkowe, ale mile widziane :) 

 Jak to działa?  Patrzymy na mapkę i szukamy np. osób z okolicy, klikamy na konkretne miasto, po czym otwiera się strona z bonsaistami, którzy pochodzą właśnie z tego regionu. Na razie każde zgłoszenie będzie zaznaczane na mapie osobno (z wyjątkiem osób z tego samego miasta). Jeśli w przyszłości zrobiłoby się za gęsto na mapce, przez co stałaby się mniej czytelna przejdziemy na podział na województwa. 

Przykładowe wpisy możecie obejrzeć klikając na miasto.

Czekam na dane osób, które zajmują się hodowla drzewek bonsai i chciałyby się ujawnić:)

Jeśli macie pytania lub sugestie zapraszam na forum do wątku "mapa bonsaistów"

 

strona główna