To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Pozyskiwanie materiału na bonsai - z róży chińskiej

wkwast - 2011-01-16, 21:59

witam a gdzie można takiego hibuskusa zakupić? Czy obi będzie dobrym miejscem?
nandu - 2011-04-26, 18:10

Mała roślina duży kwiatek :lol: . Pierwszy kwiat na mojej róży :-D . Szkoda tylko, że ketmia ma duże liście, ogromne kwiaty i nie za bardzo nadaje się na bonsai. Ale jako roślina pokojowa czemu nie....
wog - 2011-04-26, 22:01

nadaje sie doskonale na bonsai, lecz trzeba lat, zreszta jak w wiekszosci roslin
nandu - 2011-04-26, 23:41

A jednak się kręci... ;-)
peper50 - 2011-04-27, 12:47

Piękny kwiat. Poza tym nawet zwykła róża się nadaje na bonsai więc... :)
nandu - 2011-10-06, 21:26

Muszę przyznać. że szybko rośnie. Zdjęcia wklejone wyżej, były robione pod koniec kwietnia. To jest z początku września. Jeszcze kilka latek i będzie wyglądała jak te wklejone przez woga ;-) :lol:
nandu - 2012-10-05, 20:07

Chyba powinnam założyć jej osobny wątek :lol:
armin - 2012-10-07, 20:27

Idealne warunki i częste przycinanie końcówek, bo chińskie róże mają cienkie, wydłużające się pnie, a jak puści się je samopas, to nowe liście są zbyt duże. Moim zdaniem najniższa gałąź niczemu nie służy i zabiera więcej energii niż sama daje.
nandu - 2012-10-07, 21:12

No właśnie tak często tnę, ze nie mogę się doczekać kwiatów. Wprawdzie teraz ma dwa pąki więc dam jej zakwitnąć no i zacznę ciąć na wiosnę. Tą najniższą gałąź trzymam w celu pogrubienia nasady pnia. Nebari jest troszkę głębiej. Myślisz Armin, że to mi nic nie daje i że powinnam ją usunąć? W przyszłości zamierzam też usunąć tą gałąź nad tą najnizszą. No i te idealne warunki dla róży... to jest jednak problem. Cały sezon stała na balkonie. Tam niestety załapała przędziorki. Teraz stoi na parapecie od południa na tacy z keramzytem. Zobaczymy czy jej się tam spodoba.
Jacek Grzelak - 2012-10-18, 00:14

Leno nie jestem pewien , bowiem ze zdjęcia słabo można odczytać układ gałęzi , jednak czy drzewko nie jest nazbyt płaskie patrząc na nie z boku ?
nandu - 2012-10-18, 19:26

Więc sytuacja wygląda tak, że mam tam dwie gałązki skierowane do tyłu ale plan mam taki, że one wylecą. Pierwsza tylna gałązka jest w tej chwili dosyć wysoko i to jest świeży przyrost. Ogólnie roślina ma 40cm a chcę dociągnąć ją do 1m więc wszystko jest jeszcze w budowie.
Pozwoliłam sobie na małą wariację na temat. Będę starała sie dążyć do czegoś w tym stylu. Co wyjdzie to się okaże.

nandu - 2012-12-08, 00:23

Taki mały bonus na poprawę nastroju :-)
Herpestes - 2012-12-09, 17:03

Pamiętam, że na swoim blogu Walter Pall miał ciekawe drzewko zrobione z hibiskusa.
nandu - 2012-12-09, 20:17

Herpestes, dzięki za ciekawy namiar. Bardzo fajny hibiskus. Widzę, że mogę się dalej spokojnie bawić ;-) . Wprawdzie przyjdzie mi poczekac na taki efekt 28lat.... kurcze, czy ja tego dożyję :shock:
Jacek Grzelak - 2012-12-09, 22:39

o tym nigdy nie powinno się myśleć , bonsai to nie same drzewa , bonsai to dążenie do doskonałości


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group