To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Pozyskiwanie materiału na bonsai - Wiśnia

Golden - 2008-05-20, 21:23

W sumie to mogły być trochę większe w zeszłym roku, ale mi też kopara opadła jak tam zajrzałem, bo na pewno nie przekraczały góra 60 cm
agus800 - 2008-05-21, 00:08

Też mam pełno odrostów korzeniowych z wiśni ciężko się pozbyć co roku nowe :-? . A jak chcesz wykopać taki odrost to sprawdż czy ma korzenie włośnikowe, bo jeżeli jest to gruby korzeń bez tych włosków to się nie przyjmie
Anonymous - 2008-05-22, 03:33

Ronin napisał/a:
:wow: :wow: :wow: Chłopcze, a czy Ty nie masz tej działeczki w okolicach Czarnobyla :?: Wiosenny przyrost rzędu 80 cm. Nie wiem co Ty masz za glebę ale też bym taką chciał. Powiem tylko tyle DZIWNE. Albo coś mieszasz, albo mnie coś pominęło w edukacji.
Musiałbym Cię kolego Ronin zaskoczyć - przyrosty tak długie to norma u wiśni. Mój ojciec ma sad wiśniowy i przyrosty są naprawdę duże, a co do tych "dzikich" drzewek to faktycznie dzieje się coś takiego że poprostu z korzeni wyrastają pędy na górę i jest z tego wiśnia. Inna rzecz to nie wiem co z takiej wiśni wyrośnie bo "oryginalne" kupne sadzonki wiśni są szczepione, a te dzikusy są przez ojca skutecznie tępione :)
Ronin - 2008-05-22, 09:32

80 centymetrów od początku wiosny :?: :]
Golden - 2008-05-22, 10:35

Umnie niektóre z tych dzikich zakwitły, zobaczę jakie będą miały owoce. A jak będą do niczego to się zrobi wielkie bonsai
Anonymous - 2008-05-23, 10:15

Ronin napisał/a:
80 centymetrów od początku wiosny :?: :]
no od początku wiosny nie to fakt, nie powiem Ci jaki to rodzaj wiśni bodajże odmiana nazywa się keleris - roczne przyrosty w sprzyjających warunkach to lekko ponad 100 cm. Więc jest to możliwe.
Ronin - 2008-05-23, 10:34

Ja nie neguje tego, że może mieć roczne przyrosty rzędu 80cm czy metra tylko o stwierdzenie Goldena. Dziczka rośnie jeszcze szybciej, ale mnie chodziło jedynie o uściślenie wypowiedzi.
carol1 - 2009-04-15, 09:57

Witam, pozyskałem wiśnie o której pisałem kiedyś, została wyciągnięta przy pomocy koparki, teraz siedzi w donicy, puszcza pąki i... chce kwitnąć. Czy mam jej na to pozwolić? Czy raczej pozbywać się pąków kwiatowych?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group