To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Kształtowanie drzewek - Co myslicie??

Anonymous - 2009-03-29, 20:41
Temat postu: Co myslicie??
Witam,
Niedawno przesadziłem tego ficusa retusa do tej doniczki. Raz wydaje mi się, że jest dobrze a czasem czegoś mi brakuje.
Napiszcie co o tym sądzicie (szczerze). Może wasze rady pomogą mi w ocenie mojego drzewka, może zasugerujecie mi coś ciekawego. Proszę o pomysły

Arrrr - 2009-03-29, 21:18

jesteś pewny że to ficus retusa?
Anonymous - 2009-03-29, 21:52

jak dla mnie to ligustr. a poza tym ta skala ma co dawac? bo tak troche odwraca uwage od drzewka.
Anonymous - 2009-03-30, 10:17

Macie racje co do ligustra - mój błąd :)
Sadząc to drzewko do tej doniczki byłem pewien, że będzie to pięknie wyglądało, ale chyba Sibil masz racje. Na pierwszy rzut oka rzuca się skała a roślinka jest na drugim planie. Co w takim razie radzicie? Pozostawić tą kompozycje czy spróbować czegoś innego (np. całkowicie zrezygnować z tej skały,lub zasadzić drugie drzewko - jest miejsce między skałami)? Czekam na Wasze pomysły.

P.S
Wielki dzięki za opinie i za znalezienia mojego błędu w rodzaju drzewka

Anonymous - 2009-03-30, 14:23

Jeśli już chcesz koniecznie bawić się ze skałą to może warto by było posadzić drzewko na skale... nie obok...
Osobiście mając tą skałę i drzewko posadziłbym je na niej tak by potem odkryć mocno korzenie (żeby po skale schodziły do ziemi).
Glebę zrobiłbym w takim kolorze jaki jest na zdjęciu przy konarze - czerwoną - wtedy byłby klimat czerwonej 'suchej' ziemi + skały. Ładnie mogłoby się zgrać ale wtedy BEZ MCHU. Wogóle ta czerwona ziemia z jednej strony a mech z drugiej wygląda trochę dziwacznie ;)

Pozdrawiam

Co to za skała?

Anonymous - 2009-03-30, 16:51

tak. jak juz chcesz skale to na niej posadz drzewko. ale poogladaj sobie troche zdjec ishizuke albo saikei zeby wiedziec z czym sie to je ;-)
Anonymous - 2009-03-30, 23:27

daad wiem o co Ci chodzi z tymi korzeniami schodzącymi do ziemi. rzeczywiście podsunąłeś niezły pomysł, chyba spróbuję tego. Jeśli chodzi o to, że z jednej strony jest mech a z drugiej już jego brak to znowu muszę przyznać Ci rację. Wygląda to dosyć dziwacznie. Wielkie dzięki za porady. A co do skały to szczerze Ci nie odpowiem, bo kupiłem ją w szkółce i nawet nie pytałem ale jak chcesz wiedzieć to mogę zapytać przy następnej wizycie w tej szkółce (dosyć często tam uczęszczam)

Sibil, tak chciałem pobawić się troszkę ze skałą, posiadam parę drzewek w doniczkach i chciałem spróbować czegoś innego,coś (dla mnie) nowego. Przeczytałem kilka książek oraz dużo w internecie na temat sadzenia na skale ale dzięki za propozycje. Na pewno skorzystam z Twojej rady i jeszcze poczytam o Saikei a także (chba bardziej dla mnie pomocne) będą zdjęcia. Wielkie dzięki. :jupi:


Jeśli ktoś jeszcze ma jakieś pomysły to chętnie wysłucham przed ostateczną zmianą tej kompozycji.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group