Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co myslicie??
Autor Wiadomość
zdybcio
[Usunięty]

  Wysłany: 2009-03-29, 20:41   Co myslicie??

Witam,
Niedawno przesadziłem tego ficusa retusa do tej doniczki. Raz wydaje mi się, że jest dobrze a czasem czegoś mi brakuje.
Napiszcie co o tym sądzicie (szczerze). Może wasze rady pomogą mi w ocenie mojego drzewka, może zasugerujecie mi coś ciekawego. Proszę o pomysły
 
 
Arrrr 
Arkadiusz Poźniak


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lut 2008
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-03-29, 21:18   

jesteś pewny że to ficus retusa?
 
 
Sibil
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-29, 21:52   

jak dla mnie to ligustr. a poza tym ta skala ma co dawac? bo tak troche odwraca uwage od drzewka.
 
 
zdybcio
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-30, 10:17   

Macie racje co do ligustra - mój błąd :)
Sadząc to drzewko do tej doniczki byłem pewien, że będzie to pięknie wyglądało, ale chyba Sibil masz racje. Na pierwszy rzut oka rzuca się skała a roślinka jest na drugim planie. Co w takim razie radzicie? Pozostawić tą kompozycje czy spróbować czegoś innego (np. całkowicie zrezygnować z tej skały,lub zasadzić drugie drzewko - jest miejsce między skałami)? Czekam na Wasze pomysły.

P.S
Wielki dzięki za opinie i za znalezienia mojego błędu w rodzaju drzewka
 
 
daad
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-30, 14:23   

Jeśli już chcesz koniecznie bawić się ze skałą to może warto by było posadzić drzewko na skale... nie obok...
Osobiście mając tą skałę i drzewko posadziłbym je na niej tak by potem odkryć mocno korzenie (żeby po skale schodziły do ziemi).
Glebę zrobiłbym w takim kolorze jaki jest na zdjęciu przy konarze - czerwoną - wtedy byłby klimat czerwonej 'suchej' ziemi + skały. Ładnie mogłoby się zgrać ale wtedy BEZ MCHU. Wogóle ta czerwona ziemia z jednej strony a mech z drugiej wygląda trochę dziwacznie ;)

Pozdrawiam

Co to za skała?
 
 
Sibil
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-30, 16:51   

tak. jak juz chcesz skale to na niej posadz drzewko. ale poogladaj sobie troche zdjec ishizuke albo saikei zeby wiedziec z czym sie to je ;-)
 
 
zdybcio
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-30, 23:27   

daad wiem o co Ci chodzi z tymi korzeniami schodzącymi do ziemi. rzeczywiście podsunąłeś niezły pomysł, chyba spróbuję tego. Jeśli chodzi o to, że z jednej strony jest mech a z drugiej już jego brak to znowu muszę przyznać Ci rację. Wygląda to dosyć dziwacznie. Wielkie dzięki za porady. A co do skały to szczerze Ci nie odpowiem, bo kupiłem ją w szkółce i nawet nie pytałem ale jak chcesz wiedzieć to mogę zapytać przy następnej wizycie w tej szkółce (dosyć często tam uczęszczam)

Sibil, tak chciałem pobawić się troszkę ze skałą, posiadam parę drzewek w doniczkach i chciałem spróbować czegoś innego,coś (dla mnie) nowego. Przeczytałem kilka książek oraz dużo w internecie na temat sadzenia na skale ale dzięki za propozycje. Na pewno skorzystam z Twojej rady i jeszcze poczytam o Saikei a także (chba bardziej dla mnie pomocne) będą zdjęcia. Wielkie dzięki. :jupi:


Jeśli ktoś jeszcze ma jakieś pomysły to chętnie wysłucham przed ostateczną zmianą tej kompozycji.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group