To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

...z innej beczki - Jakie macie choinki? SZTUCZNE czy PRAWDZIWE??

Anonymous - 2009-12-26, 11:22
Temat postu: Jakie macie choinki? SZTUCZNE czy PRAWDZIWE??
Może trochę głupie pytanie ale mi nie daje spokoju. Co miłośnicy drzewek bonsai myślą o masowym wycinaniu świerków i innych iglaków byle by je tylko przyodziać w jakieś łancuchy i bombki?
Anonymous - 2009-12-26, 15:21

ja zawsze mam sztuczną choinkę
lukipela - 2009-12-28, 11:09

A u nas zawsze jest choinka cięta.I wcale nie uważam że jest to nieekologiczne.Drzewka zawsze kupujemy ze szkółki w której są specjalnie do tego celu hodowane i nie ma to wpływu na środowisko.Natomiast w tym roku wycięliśmy pierwszą choinkę z partii wyhodowanej własnoręcznie z nasionek.Oczywiście nie popieram wycinania choinek z lasu,ale jak mam kupić sztuczną choinkę przy produkcji której wytworzono tony zanieczyszczeń i która będzie się rozkładała tysiące lat,to wolę drzewko ze szkółki,na którego miejscu zostanie posadzone nowe drzewko do ścięcia za kilka lat :)
SirDejw - 2009-12-29, 00:10

Zgadzam się, choć ja wolę kupić świerka w donicy za 29zł. Nawet 2 razy udało nam się drzewka odratować i posadzone rosną sobie w moim ogrodzie. Myślę że to o wiele bardziej ekologiczne kupować żywe legalnie uprawiane drzewka i wspierać tę właśnie bardziej zieloną rodzimą gałąź gospodarki niż chińskich producentów syntetycznych imitacji które są wytwarzane bez jakiejkolwiek kontroli i w zasadzie nielegalnie sprzedawane na terenie Unii. Jak zresztą wiele innych produktów i co mam nadzieje wkrótce zostanie ukrócone.

Przyjemniej jest mieć żywą choinkę zwłaszcza bardzo skromnie ubraną, to oddaje pewien nastrój, którego nie da się zastąpić zakurzona drucianą wywłoką.

Inną sprawą są nielegalnie pozyskane drzewka...

slowikp - 2009-12-29, 07:05

Jestem za Lukipelą i Sirdejewem te choinki są hodowane jak świnie na żeś (te z plantacji), a trafiają się jeszcze te z przecinek nazywa się to czyszczenie lasu. Dlaczego niektórym się nie podoba że mamy "żywą" choinkę ale meble to mają z drewna, to tak jak ze świniami nie zabijać nie jeść, a chodzą w butach ze skóry, noszą paski skórzane i jeżdżą autkami ze skórzanymi siedzeniami.
Anonymous - 2009-12-29, 18:06

slowiku
RZEŹ - bo aż w oczy kłuje 8-) i prawie nie wiadomo o co chodzi. :roll:
MOD: Post słowika został usunięty

Anonymous - 2010-01-01, 18:53

-----
kk89 - 2010-05-21, 10:43

Ja uważam że sztuczna choinka jest lepsza. Bo kupujesz raz i na długo. Kupowanie prawdziwej choinki nie ma sensu bo raz może być tania a raz droga. Trzeba ją wyrzucać co roku. Dodatkowo jeśli chcesz mieć prawdziwą choinkę można Bonsai ozdobić pompkami.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group