Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie macie choinki? SZTUCZNE czy PRAWDZIWE??
Autor Wiadomość
AGUSia
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-26, 11:22   Jakie macie choinki? SZTUCZNE czy PRAWDZIWE??

Może trochę głupie pytanie ale mi nie daje spokoju. Co miłośnicy drzewek bonsai myślą o masowym wycinaniu świerków i innych iglaków byle by je tylko przyodziać w jakieś łancuchy i bombki?
 
 
Grzegorz Cz.
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-26, 15:21   

ja zawsze mam sztuczną choinkę
 
 
lukipela 
Paweł F.

Pomógł: 59 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: lublin
Wysłany: 2009-12-28, 11:09   

A u nas zawsze jest choinka cięta.I wcale nie uważam że jest to nieekologiczne.Drzewka zawsze kupujemy ze szkółki w której są specjalnie do tego celu hodowane i nie ma to wpływu na środowisko.Natomiast w tym roku wycięliśmy pierwszą choinkę z partii wyhodowanej własnoręcznie z nasionek.Oczywiście nie popieram wycinania choinek z lasu,ale jak mam kupić sztuczną choinkę przy produkcji której wytworzono tony zanieczyszczeń i która będzie się rozkładała tysiące lat,to wolę drzewko ze szkółki,na którego miejscu zostanie posadzone nowe drzewko do ścięcia za kilka lat :)
 
 
 
SirDejw 
Dawid Markiewicz


Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2009-12-29, 00:10   

Zgadzam się, choć ja wolę kupić świerka w donicy za 29zł. Nawet 2 razy udało nam się drzewka odratować i posadzone rosną sobie w moim ogrodzie. Myślę że to o wiele bardziej ekologiczne kupować żywe legalnie uprawiane drzewka i wspierać tę właśnie bardziej zieloną rodzimą gałąź gospodarki niż chińskich producentów syntetycznych imitacji które są wytwarzane bez jakiejkolwiek kontroli i w zasadzie nielegalnie sprzedawane na terenie Unii. Jak zresztą wiele innych produktów i co mam nadzieje wkrótce zostanie ukrócone.

Przyjemniej jest mieć żywą choinkę zwłaszcza bardzo skromnie ubraną, to oddaje pewien nastrój, którego nie da się zastąpić zakurzona drucianą wywłoką.

Inną sprawą są nielegalnie pozyskane drzewka...
_________________
http://dawidmarkiewicz.blogspot.com/
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2009-12-29, 07:05   

Jestem za Lukipelą i Sirdejewem te choinki są hodowane jak świnie na żeś (te z plantacji), a trafiają się jeszcze te z przecinek nazywa się to czyszczenie lasu. Dlaczego niektórym się nie podoba że mamy "żywą" choinkę ale meble to mają z drewna, to tak jak ze świniami nie zabijać nie jeść, a chodzą w butach ze skóry, noszą paski skórzane i jeżdżą autkami ze skórzanymi siedzeniami.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
zagz
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-29, 18:06   

slowiku
RZEŹ - bo aż w oczy kłuje 8-) i prawie nie wiadomo o co chodzi. :roll:
MOD: Post słowika został usunięty
Ostatnio zmieniony przez Łukasz Czarnecki 2009-12-29, 21:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
czarna_mamba
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-01, 18:53   

-----
Ostatnio zmieniony przez czarna_mamba 2010-03-11, 17:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kk89 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Maj 2009
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2010-05-21, 10:43   

Ja uważam że sztuczna choinka jest lepsza. Bo kupujesz raz i na długo. Kupowanie prawdziwej choinki nie ma sensu bo raz może być tania a raz droga. Trzeba ją wyrzucać co roku. Dodatkowo jeśli chcesz mieć prawdziwą choinkę można Bonsai ozdobić pompkami.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group