To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Kształtowanie drzewek - Ogolic ??

fiedler1 - 2012-05-24, 19:24
Temat postu: Ogolic ??
Witam.
Poruszalem juz temat Azalii ale w innym temacie... tutaj chce sie dowiedzic od bardziej doswiadczonych Bonsaistow... czy dobrze mysle! A mianowicie chce nadac mojej azalii krztalt kulisty poniewaz ma do tego predyspozycje :) ale jak wiadomo nie wszystkie galazki maja taka sama glugosc i ulistnienie co daje ogolem metlik jezeli chodzi o krzalt korony!!! czy jezeli utne galazki na podobnej wysokosci i uzyskam interesujacy mnie krztal to czy te galazki puszcza z uspionych paczkow listki ?? moja azalka ma dosyc duzo galazek ale listki sa na samych ich koniuszkach i jezeli ogole ja to nie bedzie miala zadnych listkow jedynie te z nizszych parti korony czy to jej moze zaszkodzic ? i czy na pewno pusci listki z uspionych paczkow ?? ?? Azalia juz przewitla a jak wiadomo prace formujace na azaliach wykonuje sie dopiero po kwitnieniu... jezeli ktos wie cos na ten temat to prosze o opinie i rade!

Pozdr.

slowikp - 2012-05-25, 06:41

Moje w ogrodzie pięknie odbijają po cięciu. Ciąłem przed kwitnieniem bo się zrobiły jakieś takie "krzywe" i mi się to nie podobało. Dodam jeszcze, że co roku po przekwitnięciu obrywam wszystkie kwiatki, cholerna robota ale się opłaca.
fiedler1 - 2012-05-25, 19:18

Dzieki za odp :)

Dodam zdjecie zeby wszystko bylo jasne :) forme chcialbym uzyskac podobna do Azali ze zdjecia... zarysowalem mniej wiecej forme korony dla mojej rosliny i chyba ja uzyskam poprzez wlasnie ciecie i potem ewentualnie drutowanie... ktos ma jakies inne rady ? ;) jezeli chodzi o zageszczanie roliny to uszykiwanie nowym przyrostow jest odpowiednim zabiegiem...

iwan622 - 2012-05-28, 07:29

skracaj tylko nowe przyrosty do dwuch lisci i staraj sie utrzymac ksztalt drzewka nie masz co ciac wszystkiego
TigerStyle - 2012-05-28, 20:22

iwan622 napisał/a:
skracaj tylko nowe przyrosty do dwuch lisci i staraj sie utrzymac ksztalt drzewka nie masz co ciac wszystkiego


'dwóch'

Nie mogłem się powstrzymać :-)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group