Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ogolic ??
Autor Wiadomość
fiedler1 
Wojtek Fiedler

Wiek: 36
Dołączył: 03 Gru 2011
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-05-24, 19:24   Ogolic ??

Witam.
Poruszalem juz temat Azalii ale w innym temacie... tutaj chce sie dowiedzic od bardziej doswiadczonych Bonsaistow... czy dobrze mysle! A mianowicie chce nadac mojej azalii krztalt kulisty poniewaz ma do tego predyspozycje :) ale jak wiadomo nie wszystkie galazki maja taka sama glugosc i ulistnienie co daje ogolem metlik jezeli chodzi o krzalt korony!!! czy jezeli utne galazki na podobnej wysokosci i uzyskam interesujacy mnie krztal to czy te galazki puszcza z uspionych paczkow listki ?? moja azalka ma dosyc duzo galazek ale listki sa na samych ich koniuszkach i jezeli ogole ja to nie bedzie miala zadnych listkow jedynie te z nizszych parti korony czy to jej moze zaszkodzic ? i czy na pewno pusci listki z uspionych paczkow ?? ?? Azalia juz przewitla a jak wiadomo prace formujace na azaliach wykonuje sie dopiero po kwitnieniu... jezeli ktos wie cos na ten temat to prosze o opinie i rade!

Pozdr.
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2012-05-25, 06:41   

Moje w ogrodzie pięknie odbijają po cięciu. Ciąłem przed kwitnieniem bo się zrobiły jakieś takie "krzywe" i mi się to nie podobało. Dodam jeszcze, że co roku po przekwitnięciu obrywam wszystkie kwiatki, cholerna robota ale się opłaca.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
fiedler1 
Wojtek Fiedler

Wiek: 36
Dołączył: 03 Gru 2011
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-05-25, 19:18   

Dzieki za odp :)

Dodam zdjecie zeby wszystko bylo jasne :) forme chcialbym uzyskac podobna do Azali ze zdjecia... zarysowalem mniej wiecej forme korony dla mojej rosliny i chyba ja uzyskam poprzez wlasnie ciecie i potem ewentualnie drutowanie... ktos ma jakies inne rady ? ;) jezeli chodzi o zageszczanie roliny to uszykiwanie nowym przyrostow jest odpowiednim zabiegiem...
Ostatnio zmieniony przez fiedler1 2012-05-25, 19:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
iwan622 
Mariusz


Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2010
Skąd: Ustka
Wysłany: 2012-05-28, 07:29   

skracaj tylko nowe przyrosty do dwuch lisci i staraj sie utrzymac ksztalt drzewka nie masz co ciac wszystkiego
_________________
Moderator forum bonsai.kamcio.com

Zapraszam wszystkich ze Słupska Ustki i okolic
 
 
TigerStyle 
Piotr


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 24 Sie 2010
Skąd: Bournemouth
Wysłany: 2012-05-28, 20:22   

iwan622 napisał/a:
skracaj tylko nowe przyrosty do dwuch lisci i staraj sie utrzymac ksztalt drzewka nie masz co ciac wszystkiego


'dwóch'

Nie mogłem się powstrzymać :-)
_________________
"You must think first, before you move"
www.piotrluczak.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group