To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Pozyskiwanie materiału na bonsai - Głóg

fiedler1 - 2012-07-21, 22:35
Temat postu: Głóg
Witam. mam na oku ladnego starego gloga :) ma okolo 2 metry wysokosci, u podstawy jest kawal pniaka oraz ciekawe rany czesciowo zasklepione kalusem. To spowodowalo ze pomyslalem o jego pozyskaniu ... Pozyskiwal juz ktos z Was gloga ? z tego co wyczytalem dobrze znosi ciecia oraz przesadzanie ale jak wiadomo roznie bywa ;) jezeli ktos juz pozyskiwal gloga i chce sie podzielic cennymi uwagami , ktore moga pomoc mi go pozyskac to bede wdzieczny... wyczytalem tez gdzies ze gloga mozna ciac pozna jesienia... we wzgledu na to ze ma ok 2 m wysokosci chce go przyciac na wysokosci ok 60 cm i zaczac budowac korone od nowa... galazki ma tez przy nasadzie pnia co dobrze rokuje... Przycinac go wiosna ? czy moge ciac go jesienia ?? oczywiscie na miejscu ciecia uzyje masci do drzewek... na dodanym zdjeciu pokazuje co bede chcial z niego uzyskac :) grubosc pnia podobna

Pozdrawiam.

peper50 - 2012-07-22, 00:18

Wkleił byś zdjęcia upatrzonego głoga a nie inspiracji bo nie wiadomo czy wogóle warto...

Poza tym głóg jak to głóg. Kopiesz wczesną wiosną zanim strzelą pąki i tyle. Ciąć możesz na jesień lub wiosną przy kopaniu ale to już pewnie wiesz.

Pozdrawiam.

fiedler1 - 2012-07-22, 00:26

Problem w tym ze mam prace od rana do wieczora i nie mam kiedy podjechac i pstryknac... Poniedzialek mam miec wolny to postaram sie podjechac i zrobic fotke.
fiedler1 - 2012-07-24, 16:49

Zdjecia pnia gloga...
Shohin - 2012-07-24, 17:31

Również mam upatrzonego głoga tyle, że forma dwupienna i będę go kopał i ciął na wiosnę.
Co do Twojego to raczej będzie budowanie korony od zera czyli wycięcie wszystkich gałęzi bo ze zdjęć wynika że trochę są źle rozłożone i dość wysoko ale ogólnie pieniek pozytywnie wygląda.

fiedler1 - 2012-07-24, 17:50

Tak planuje go uciac na wysokosi tych rozgalezien u gory, boczne galezie te grubsze tez do usuniecia i korona od nowa...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group