Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Głóg
Autor Wiadomość
fiedler1 
Wojtek Fiedler

Wiek: 36
Dołączył: 03 Gru 2011
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-07-21, 22:35   Głóg

Witam. mam na oku ladnego starego gloga :) ma okolo 2 metry wysokosci, u podstawy jest kawal pniaka oraz ciekawe rany czesciowo zasklepione kalusem. To spowodowalo ze pomyslalem o jego pozyskaniu ... Pozyskiwal juz ktos z Was gloga ? z tego co wyczytalem dobrze znosi ciecia oraz przesadzanie ale jak wiadomo roznie bywa ;) jezeli ktos juz pozyskiwal gloga i chce sie podzielic cennymi uwagami , ktore moga pomoc mi go pozyskac to bede wdzieczny... wyczytalem tez gdzies ze gloga mozna ciac pozna jesienia... we wzgledu na to ze ma ok 2 m wysokosci chce go przyciac na wysokosci ok 60 cm i zaczac budowac korone od nowa... galazki ma tez przy nasadzie pnia co dobrze rokuje... Przycinac go wiosna ? czy moge ciac go jesienia ?? oczywiscie na miejscu ciecia uzyje masci do drzewek... na dodanym zdjeciu pokazuje co bede chcial z niego uzyskac :) grubosc pnia podobna

Pozdrawiam.
_________________
Pozdrawiam
 
 
peper50 
Bartłomiej Olejnik


Pomógł: 40 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Lip 2009
Skąd: Radomsko/Częstochowa
Wysłany: 2012-07-22, 00:18   

Wkleił byś zdjęcia upatrzonego głoga a nie inspiracji bo nie wiadomo czy wogóle warto...

Poza tym głóg jak to głóg. Kopiesz wczesną wiosną zanim strzelą pąki i tyle. Ciąć możesz na jesień lub wiosną przy kopaniu ale to już pewnie wiesz.

Pozdrawiam.
_________________
"Jeżeli chcesz się napić wody
musisz to zrobić sam.
Żaden opis wody
nie zastąpi ci jej."

http://bartlomiejolejnik.blogspot.com
 
 
 
fiedler1 
Wojtek Fiedler

Wiek: 36
Dołączył: 03 Gru 2011
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-07-22, 00:26   

Problem w tym ze mam prace od rana do wieczora i nie mam kiedy podjechac i pstryknac... Poniedzialek mam miec wolny to postaram sie podjechac i zrobic fotke.
_________________
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez fiedler1 2012-07-22, 00:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
fiedler1 
Wojtek Fiedler

Wiek: 36
Dołączył: 03 Gru 2011
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-07-24, 16:49   

Zdjecia pnia gloga...
_________________
Pozdrawiam
 
 
Shohin 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Mar 2012
Skąd: Polska Płd.
Wysłany: 2012-07-24, 17:31   

Również mam upatrzonego głoga tyle, że forma dwupienna i będę go kopał i ciął na wiosnę.
Co do Twojego to raczej będzie budowanie korony od zera czyli wycięcie wszystkich gałęzi bo ze zdjęć wynika że trochę są źle rozłożone i dość wysoko ale ogólnie pieniek pozytywnie wygląda.
 
 
fiedler1 
Wojtek Fiedler

Wiek: 36
Dołączył: 03 Gru 2011
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-07-24, 17:50   

Tak planuje go uciac na wysokosi tych rozgalezien u gory, boczne galezie te grubsze tez do usuniecia i korona od nowa...
_________________
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group