To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Początki - Dylemat....

rafał1986 - 2013-04-23, 19:45
Temat postu: Dylemat....
Witajcie. Bardzo mnie fascynuje sztuka BONSAI ale dopiero zaczynam przygodę z tym i nie jestem zbyt obeznany. Zastanawia mnie taki problem.Otóż każde hobby kosztuje czy to będzie modelarstwo , kolekcionerstwo czy wędkarstwo (NIESTETY)...Ale czy w przypadku sztuki BONSAI muszą być zachowane te wszystkie kryteria jak np SPECJALNE ZIEMIE , MAŚCI GOJĄCE , JAKIEŚ SPECJALNE DRUTY DO BONSAI , SPECJALNE NOŻYCE DO BONSAI jakby nie mogły być normalne jakieś nożyce,sekatory itp....Wydaje mi sie ze to przesada spowodowana wzrostem techniki .Jako dobry przkład uwazam wedkarstwo gdzie za czasów mojego dziadka łapano ryby na zwykłego bambusa a dzis sa drogie wędki na które i tak ryba nie wezmie
Pit-B - 2013-04-23, 20:59

Rozumowanie jak najbardziej racjonalne, ale z biegiem czasu sam uznasz że, przydadzą się nieco lepsze wędki by łowić jak najskuteczniej i jak najlepsze okazy. Pozdrawiam.
slowikp - 2013-04-24, 07:00

Nie musisz kupować specjalistycznych narzędzi, ale one ułatwiają prace nad drzewkiem. Zwykłym sekatorem nie wytniesz gałęzi by rana była wklęsła i ładnie się zagoiła, zalała, itd, itd., ostrość tych narzędzi przekracza wszelkie normy producentów sekatorów. A co do wędkarstwa, pomachaj 6-8 godzin spiningiem z bazarku i spiningiem za 600-800 zł to sam się przekonasz no nie mówię już o tych za 2-3 tyśki.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group