Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dylemat....
Autor Wiadomość
rafał1986 
rafał1986

Wiek: 37
Dołączył: 18 Kwi 2013
Skąd: Ujście
Wysłany: 2013-04-23, 19:45   Dylemat....

Witajcie. Bardzo mnie fascynuje sztuka BONSAI ale dopiero zaczynam przygodę z tym i nie jestem zbyt obeznany. Zastanawia mnie taki problem.Otóż każde hobby kosztuje czy to będzie modelarstwo , kolekcionerstwo czy wędkarstwo (NIESTETY)...Ale czy w przypadku sztuki BONSAI muszą być zachowane te wszystkie kryteria jak np SPECJALNE ZIEMIE , MAŚCI GOJĄCE , JAKIEŚ SPECJALNE DRUTY DO BONSAI , SPECJALNE NOŻYCE DO BONSAI jakby nie mogły być normalne jakieś nożyce,sekatory itp....Wydaje mi sie ze to przesada spowodowana wzrostem techniki .Jako dobry przkład uwazam wedkarstwo gdzie za czasów mojego dziadka łapano ryby na zwykłego bambusa a dzis sa drogie wędki na które i tak ryba nie wezmie
Ostatnio zmieniony przez rafał1986 2013-04-23, 20:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Pit-B 
Piotr Brożek


Pomógł: 8 razy
Wiek: 46
Dołączył: 16 Maj 2007
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2013-04-23, 20:59   

Rozumowanie jak najbardziej racjonalne, ale z biegiem czasu sam uznasz że, przydadzą się nieco lepsze wędki by łowić jak najskuteczniej i jak najlepsze okazy. Pozdrawiam.
_________________
Piotrek
http://www.kwiatyagnieszki.pl/
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2013-04-24, 07:00   

Nie musisz kupować specjalistycznych narzędzi, ale one ułatwiają prace nad drzewkiem. Zwykłym sekatorem nie wytniesz gałęzi by rana była wklęsła i ładnie się zagoiła, zalała, itd, itd., ostrość tych narzędzi przekracza wszelkie normy producentów sekatorów. A co do wędkarstwa, pomachaj 6-8 godzin spiningiem z bazarku i spiningiem za 600-800 zł to sam się przekonasz no nie mówię już o tych za 2-3 tyśki.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group