To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Podlewanie i Nawożenie - Nawożenie poprzez spryskiwanie liści, nawóz dolistny

Anonymous - 2006-11-07, 21:04
Temat postu: Nawożenie poprzez spryskiwanie liści, nawóz dolistny
Takie moje pytanie. Czy ktoś z was nawoził swoje rośliny dolistnie i czy to wogóle coś daje?
Jak tak to jakie stosował do tego środki i z jakim skótkiem. Czy można to robić mocno rozcięczonym nawozem biologicznym otrzymanym poprzez fermętację odchodów bydlęcych? :]

Anonymous - 2006-11-07, 21:30

Ja stosuje nawożenie dolistne od bardzo dawna, szczególnie u roślin rosnących w czystej akadamie. Takie nawożenie ma duża skuteczność i nie bez powodu jest stosowane w szkółkarstwie. Polepsza wzrost ponieważ droga dostarczenia skłądników mineralnych jest skrócona i tym samym przyspieszona, dodatkowo liście są lepiej zaopatrzone w mikroelementy. Szkółkarze stosują florovit, ja natomiast wole naturalne preparatu z dżownic kalifornijskich ale z krowy? Możesz uzyc go probnie na jakieś malo znaczącej roślince.

Mimo wszystkiego polecam ten sposób nawożenia, ale jako uzupełnienie "diety".

Olon - 2006-11-08, 22:02

Mogę jedynie potwierdzić słowa Patryka :-)
Sam również stosuję nawożenie dolistne jako uzupełnienie. Używam ostatnio z dobrym skutkiem dwóch preparatów: Doktor O'grodnik - nawóz do bonsai, oraz EXPLANTEX Vondruś - SPECIAL. Szczegónie ten drugi dobrze sprawdza się na fikusach. Liście dostają dodatkowo większego połysku i łatwiej utrzymać je w czystości oraz zminimalizować powstawanie osadów z kamienia zawartego w wodzie.

:-)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group